Czy zabrać ze sobą dziecko do Anglii?

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Wiele matek chciałoby podjąć pracę za granicą (na przykład w charakterze opiekunki do osób starszych). Niektóre panie nie chcą jednak zostawiać swoich rodzin w Polsce. Dobra agencja pośrednictwa pracy daje szansę na znalezienie intratnych ofert, ale to od danej kobiety zależy czy finalnie się na nie zdecyduje. Paniom zazwyczaj bardzo ciężko jest rozstać się ze swoimi dziećmi. Na pewno jedną z opcji jest zabranie pociech ze sobą do Anglii, ale czy jest to dobre rozwiązanie?

Ile lat powinno mieć dziecko, aby zabrać je do Anglii?

Planujesz wykonywanie zadań w roli opiekunki do osób starszych? W takim razie musisz być przygotowana, że często nie będzie Cię we własnym domu. W związku z tym, nie jest dobrym rozwiązaniem, aby zabierać ze sobą bardzo małe dzieci (mające tylko kilka lat), które jeszcze nie potrafią same o siebie zadbać. Oczywiście, sporo zależy od tego, jaki dokładnie będziesz wykonywać zawód. Możesz pracować w domu podopiecznego (Live in Care), aczkolwiek łączenie pracy z osobami starszymi plus opieka nad własną pociechą będą bardzo trudne do pogodzenia. Biorąc to pod uwagę, zabieranie własnego, małego dziecka ze sobą do Anglii nie jest dobrym pomysłem. Ta opcja zdecydowanie odpada, kiedy będziesz wykonywać zadania w charakterze opiekunki do osób starszych jako domiciliary care (opiekunka środowiskowa). Podobnie jest w przypadku domów opieki. Wtedy już na pewno nie będziesz miała wystarczająco czasu i możliwości, aby zajmować się swoim małym maleństwem. Oczywiście, teoretycznie możesz skorzystać na przykład z pomocy opiekunki do dzieci, ale trzeba liczyć się z kosztami, dlatego jest to bardzo rzadko praktykowane. W końcu odwiedzając takie miejsce jak agencja pośrednictwa pracy chcesz przede wszystkim zarobić wyjeżdżając do Anglii.

Inaczej wygląda sytuacja z dziećmi mającymi już co najmniej kilkanaście lat. Wtedy możesz zapisać je do szkoły i nie będziesz martwić się, że będą same w domu pod Twoją nieobecność. Taką decyzję też trzeba jednak dokładnie przemyśleć. Twoje dziecko musi przynajmniej w stopniu komunikatywnym znać język angielski, aby stosunkowo szybko odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Ponadto, musicie wspólnie przedyskutować tę kwestię. Dobrze byłoby, aby dziecko chciało wyjechać z własnej woli. Wtedy będzie mu o wiele łatwiej zaakceptować nową sytuację, a poznanie ludzi czy kraju nastąpi relatywnie szybko.

Zabieram ze sobą dziecko do Anglii - co dalej?

Jeśli zdecydujecie się na wspólny wyjazd, to musisz być przygotowana na załatwienie kilku formalności. Przede wszystkim, konieczne jest zapisanie dziecka do szkoły, aby mogło kontynuować swoją edukację. Najlepiej, aby to była placówka jak najbliżej miejsca zamieszkania. Warto wiedzieć, że dzieci muszą otrzymywać edukację w pełnym wymiarze godzin od 5 roku życia. Ponadto, powinny uczęszczać do szkoły średniej w pełnym lub niepełnym wymiarze (albo na praktyki zawodowe) do 17 roku życia - w Anglii. Musisz jak najszybciej odwiedzić Wydział Edukacji Samorządu i złożyć formularz o zapisanie dziecka do szkoły. Potem, Twoja pociecha zostanie przydzielona do odpowiedniej placówki.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij