Jedziesz od pracy? Kto zapłaci za Twój przejazd do Anglii?

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Wysokie bezrobocie w Polsce sprawiło, że coraz więcej osób decyduje się na wyjazd do pracy poza granice naszego kraju. Największą popularnością od lat cieszy się Anglia, która daje niemalże nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o pracę w gastronomii i budownictwie. Na zatrudnienie mogą liczyć tutaj również specjaliści. Czasem warunkiem jest znajomość języka angielskiego. A Jak wygląda kwestia opłaty za przejazd?

 

Wyjazd z agencją zdecydowanie lepszy

Spora część Polaków, którzy decydują się na wyjazd do Anglii, zastanawia się nad tym, czy lepiej jechać samodzielnie, czy jednak zdecydować się na pomoc agencji pośrednictwa pracy. To drugie rozwiązanie jest lepsze i bardziej bezpieczne. Wyjazd z agencją to przede wszystkim:

  • w pełni legalna umowa o pracę;
  • rzetelnie prowadzony proces rekrutacji;
  • gwarancja zatrudnienia po przyjeździe;
  • rzetelni pracodawcy mający umowę z wybraną agencją;
  • jasny system wynagradzania;
  • wsparcie agencji w momencie zatargów z pracodawcą.

Osoby, które zdecydowały się wyjeżdżać samodzielnie muszą zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku jakichkolwiek problemów z pracodawcą muszą sobie radzić samodzielnie. Nie ma również gwarancji zatrudnienia, kiedy wyjeżdżamy „w ciemno”, licząc na łut szczęścia.

A kto zapłaci za przejazd?

Większość osób szuka agencji, która zapewnia nie tylko pracę, ale również finansuje przejazd do Anglii. Czy taka opcja w ogóle wchodzi w grę? Dobrym rozwiązaniem są wyjazdy zorganizowane, w których koszty za przejazd pokrywa w części pracownik, a w części agencja. Pracownik musi ponieść mniejsze wydatki, a agencja również nie jest w takim wypadku stratna. Większość agencji decyduje się nie obarczać pracownika kosztami przejazdu, ale nie jest to regułą. Decydując się na wyjazd do Anglii, zawsze należy więc dokładnie dopytać pracownika agencji kto finansuje przejazd. Jeżeli agencja obarcza nas częścią kosztów, należy zorientować za co przyjdzie nam zapłacić. Lepiej zadawać pytania niż później być mocno zaskoczonym, kiedy okaże się, że mamy pokryć na przykład koszt transportu naszego bagażu.

Biorąc pod uwagę fakt, że nie wszyscy o kosztach rozmawiają otwarcie, należy także dokładnie czytać podsuwane nam do podpisu dokumenty. Może bowiem być tak, że po rozmowie z pracownikiem agencji będziemy sadzić, że to ona pokryje koszty przejazdu, a jednocześnie zapis w umowie może dać nam do zrozumienia, że to przyjeżdżamy do Anglii na własny koszt.

Co zrobić, kiedy jedziemy sami?

Co w momencie, kiedy udało się nam znaleźć agencję zapewniającą dobre warunki pracy, ale jednocześnie obarczającą nas kosztami dojazdu? W tym wypadku warto zrobić wszystko, aby koszty maksymalnie obniżyć. Można poszukać takich przewoźników – dzisiaj z Polski do Anglii latają nie tylko tanie linie lotnicze, ale kursują również busy. Za stosunkowo niewielkie pieniądze można więc dostać się do Londynu czy innego brytyjskiego miasta. Niektórzy próbują szukać znajomych, którzy też pracują na terenie Wielkiej Brytanii. Zebranie większej grupy osób i pojechanie własnym środkiem transportu pozwala zawsze zaoszczędzić niemałą sumę.

Dodaj komentarz

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij