Poradnik - telefon i internet w Anglii

Jednym z największych problemów, z jakim borykają się opiekunki osób starszych w trakcie swoich pierwszych dni w Anglii jest dostęp do tanich, telefonicznych połączeń międzynarodowych.

Musisz wiedzieć, że proces adaptacji w nowym kraju i pracy na stanowisku opiekuna osób starszych wymaga często trochę czasu. Dlatego też nowi pracownicy mogą odczuwać potrzebę kontaktu z bliskimi w Polsce.

 

Przegląd najciekawszych ofert brytyjskich operatorów sieci komórkowych

W Anglii operatorzy oferują wiele różnego rodzaju możliwości, które możemy dostosować do naszych potrzeb. Jeżeli dzwonimy tylko do Polski, to polecamy sieć Lebara, która słynie z tanich połączeń do Polski. Firma oferuje różnorodne pakiety promocyjne na połączenia zagraniczne i tak np. wykupując – za pośrednictwem SMSa – pakiet Weekly EE200 otrzymujemy aż 200 minut tygodniowo na rozmowy do Polski za jedyne 5 funtów. Przez ostatnie lata minusem tego rozwiązania były wysokie koszty połączeń – np. z pracodawcą czy kolegami z pracy – na terenie Wielkiej Brytanii. Na szczęście wraz z rozwojem sieci ceny znacząco spadły i stały się bardziej konkurencyjne, niż parę lat temu.

 

Telefon na kartę – zalety oferty O2

Kolejny operator, którego usługi możemy zarekomendować, to firma O2. Z pewnością to właśnie ta sieć ma najlepszy zasięg na terytorium Wysp Brytyjskich. W salonie O2 możemy poprosić o kartę typu international (czyli międzynarodową) na doładowanie środków. Zaletą tej oferty jest brak konieczności podpisywania umowy oraz niski koszt połączenia do Polski – ok. 2 pensów za minutę rozmowy. Dodatkowo za doładowanie miesięczne za kwotę 15 funtów możemy dzwonić i wysyłać sms bezpłatnie do wszystkich osób z sieci O2. Równocześnie dostajemy do dyspozycji miesięczny pakiet 100MB na internet.

 

Co jeszcze oferuje O2?

Podobnie niskie stawki połączeń w O2 obowiązują na terenie całej Unii Europejskiej, USA oraz Kanady. Jeżeli chcemy komuś złożyć życzenia urodzinowe np. w Niemczech, to śmiało możemy do niej zadzwonić, nie narażając się na wysokie rachunki. Kolejną ciekawą opcją oferowaną przez O2 jest możliwość założenia konta internetowego, na które za każde doładowanie - co 3 miesiące - otrzymujemy zwrot w wysokości 10% wydanej sumy. Zgromadzone środki przeznaczyć można na zakup nowego telefonu, doładowania lub też akcesoria z salonu.

 

Bezpłatne połączenie dla klientów jednej sieci!

Jeżeli nasi znajomi lub pracodawca ma telefon w Vodafone czy T Mobile, to będąc w tej samej sieci, mamy zapewniony bezpłatny kontakt.

 

dongel: mobilny internet

Z internetem możemy łączyć się bez przewodowo za pośrednictwem urządzenia firmy dongel, które wygląda, jak niewielki pendrive i można go zastosować również do kart sim z innych linii telefonicznych, taki jak Vodafone czy T Mobile. Koszt 2GB z O2 to ok. 12 funtów miesięcznie, a połączenie z internetem marto mieć także ze względu na skype. Mamy nadzieję, że ten krótki przewodnik po różnych ofertach sieci telekomunikacyjnych będzie przydatny i wyciągniesz z niego cenne dla Ciebie wnioski.

 

Miłego komunikowania się!

Dodaj komentarz

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2024
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij