Jak założyć konto w Anglii?

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Podjąłeś decyzję o wyjeździe. Zbierasz podstawowe informacje o Wielkiej Brytanii, by jak najszybciej tam się odnaleźć. Z czasem z pewnością pojawi się potrzeba założenia konta osobistego, przecież będziesz zarabiać! Jak to zrobić i o czym pamiętać? Spróbujemy odpowiedzieć.

 

Potwierdzenie swojej tożsamości

Aby w ogóle móc starać się o założenie konta w banku (i to nie tylko na terenie Wielkiej Brytanii), musisz przede wszystkim potwierdzić swoją tożsamość. W Anglii banki oczekują przynajmniej dwóch dokumentów. Do potwierdzenia tożsamości może służyć paszport (który pożądany jest w sytuacji obcokrajowców), dowód osobisty, karta płatnicza. Bank może oczekiwać od nas potwierdzenia również adresu zamieszkania. Tutaj wystarczy przedstawić rachunek: za wodę, prąd, gaz lub telefon, ale tylko stacjonarny. Banki w Wielkiej Brytanii nie akceptują rachunków na opłatę za telefon komórkowy ani telewizję. Niezależnie od tego, na jakie dokumenty postawimy, warunek jest jeden: muszą być aktualne i widnieć musi na nich nasze nazwisko.

Jakie banki mamy do wyboru?

Zanim zdecydujemy się, w którym banku chcemy założyć konto, powinniśmy porównać przynajmniej oferty kilku z nich – dokładnie tak jak w Polsce. Różnice mogą dotyczyć przede wszystkim opłat, które banki pobierają za prowadzenie konta. W różnych bankach mogą być wymagane także różne dokumenty. Na terenie Wielkiej Brytanii działają między innymi następujące banki:

  • Lloyds TSB – plusem w tym wypadku jest fakt, że nie wymagane są tutaj minimalne wpłaty na konto;
  • Abbey – aby możliwe było założenie konta, musimy udokumentować, że na Wyspach przebywamy przynajmniej pół roku. W tym wypadku również nie deklaruje się minimalnych wpływów na konto;
  • Barclays – brak konieczności deklarowania minimalnej wpłaty;
  • HSBC;
  • Royal Bank of Scotland.

Dlaczego warto założyć konto osobiste?

Posiadanie konta osobistego to przede wszystkim trzymanie pieniędzy w bezpiecznym miejscu. Przysłowiowa skarpeta już dawno przestała się opłacać. Pieniądze przechowywane w banku zarabiają na siebie. Konto w brytyjskim banku będzie niezbędne dla wszystkich, którzy planują w Anglii osiąść na dłużej. Dzięki temu będziesz krok po kroku budować własną wiarygodność w oczach banku, co kiedyś może Ci się przydać.

Przez Internet czy osobiście?

Jeszcze nie tak dawno konto w Wielkiej Brytanii można było założyć za pośrednictwem Internetu. Liczne ataki terrorystyczne zarówno w samej Anglii, jak i na świecie, sprawiły jednak, że banki wymagają dzisiaj osobistego stawiennictwa w ich siedzibie. Każdy, kto chce założyć konto osobiste, musi więc zarezerwować sobie kilka wolnych chwil na wizytę w banku.

Czy długo będziemy czekać na kartę?

Angielskie banki działają naprawdę bardzo szybko. Na ogół w ciągu maksymalnie tygodnia od podpisania wszystkich dokumentów otrzymasz list z kartą oraz numerem PIN.

Dodaj komentarz

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij