#Wielka Brytania

 • 5 sposobów na spędzenie polsko-angielskich świąt Bożego Narodzenia

  Wiele osób zdecydowało się na wyjazd do Anglii w celu poszukiwania zatrudnienia. Ci, którym się udało, nie zawsze mogą przyjechać do kraju na święta Bożego Narodzenia. Nie oznacza to jednak, że nie mają szansy na spędzenie miłych, ciepłych chwil. Jak spędzić polskie – angielskie Święta Bożego Narodzenia?

 • Anglia - raj dla pracowników?

  W Polsce od dawna utrzymuje się naprawdę wysoki poziom bezrobocia. Moje trudności ze znalezieniem pracy nie wzięły się więc znikąd. Do pewnego momentu wszystko układało się świetnie – stała praca, do tego całkiem przyzwoita pensja. Sytuacja zmieniła się jednak, kiedy szef postanowił zmniejszyć koszty zatrudnienia. I niestety to ja zostałem zwolniony. Zamiast jednak załamywać ręce, postanowiłem działać.

 • Brexit a polscy studenci w Wielkiej Brytanii

  Referendum, które określane jest terminem „Brexit”, odbyło się ponad dwa miesiące temu, a cały czas jest o nim głośno w naszym kraju. Nie może to jednak dziwić, ponieważ młodzi Polacy zastanawiają się, jak ta sytuacja wpłynie na ich dalszy los. Chodzi nie tylko o osoby, które obecnie przebywają na Wsypach Brytyjskich, ale też o takie, które dopiero zamierzają się tam wybrać, na przykład, aby studiować. Czy wynik referendum im to utrudni? O tym wszystkim dowiecie się z naszego dzisiejszego artykułu. 

 • Czy 1 funt = 1 złoty? Czyli o zarobkach część pierwsza.

  Wejście Polski do struktur Unii Europejskiej, było jednym z najważniejszych rozdziałów współczesnej historii naszego państwa. Wraz z tym wydarzeniem, rozpoczął się okres intensywnej emigracji zarobkowej rodaków. 1 maja 2004 roku, otworzyły się nowe możliwości na zagranicznych rynkach pracy. Wielka Brytania, Irlandia i Szwecja, postanowiły nie korzystać z okresów przejściowych i otworzyć swoje granice przed obywatelami państw, które w tym czasie dołączyły do UE. Tysiące Polaków, ruszyło do Anglii w poszukiwaniu legalnej, dobrze płatnej pracy. Zważywszy, że tamtejszy rynek był bardzo chłonny, o zatrudnienie nie było trudno, a najniższe zarobki, kilkukrotnie przewyższały te w Polsce. Jak z perspektywy czasu wyglądają dochody przeciętnego Polaka, emigranta, pracującego i mieszkającego w Wielkiej Brytanii? Czy zarobki w funtach pozwalają na komfortowe życie, a co więcej, czy można je przyrównać do tych w złotówkach?

 • Domy opieki w Anglii - jaką pracę można w nich znaleźć?

  Niskie zarobki i często małe szanse na rozwój zawodowy sprawiają, że bardzo wielu Polaków decyduje się wyjechać za granicę, aby zarabiać znacznie większe pieniądze oraz przeżyć miłą przygodę. Na szczęście, aktualnie nie brakuje ofert pracy, które są atrakcyjne pod wieloma względami. Warto w tym miejscu wspomnieć, że bardzo dużo naszych rodaków wyjechało na Wyspy Brytyjskie, aby wykonywać zadania w zlokalizowanych tam domach opieki. Na jaką pracę można liczyć w takich miejscach? Czy warto zdecydować się na taki ruch?

 • Gdzie pojechać, żeby odpocząć?

  Już niedługo rozpocznie się okres urlopowy. Każdy z nas w tym czasie marzy o odpoczynku i pełnej regeneracji. Wyjechałaś za granicę, ale nie wracasz na wakacje do Polski? To oczywiście nie oznacza, że będziesz pozbawiona relaksu i miło spędzonych chwil. Gdzie jednak znaleźć na Wyspach Brytyjskich miejsca, w których można maksymalnie odpocząć? O tym wszystkim przekonasz się czytając nasz artykuł.

 • Ile trwają wakacje w Anglii?

  W Polsce mamy już wakacje. Przynajmniej, jeśli chodzi o młodzież uczącą się w szkołach czy na uczelniach wyższych. Wiele takich osób chciałoby wyjechać do Anglii i zarobić pieniądze, które można spożytkować na różny sposób. Dziewczyny zazwyczaj interesują się wykonywaniem zadań w charakterze Au Pair, dlatego agencja pośrednictwa pracy jest jednym z pierwszych miejsc, do którego przychodzą. Praca w Anglii od zaraz to szansa nie tylko na odpowiednio wysokie zarobki, ale też na jeszcze lepsze nauczenie się języka obcego. Czy jednak osoby chcące wykonywać czynności jako Au Pair już mogą szykować się do wyjazdu?

 • Jak zaaklimatyzować się w Wielkiej Brytanii?

  Wielka Brytania to odmienna kultura, inne zwyczaje, tradycje, język. Osoby, które zdecydowały się na przyjazd tutaj za pracą mogą mieć więc spore trudności z zaaklimatyzowaniem się. Jak ułatwić sobie ten proces? Na co stawiać i o czym pamiętać, aby przebiegał on sprawnie, płynnie i wiązał się z jak najmniejszym stresem?

 • Jak założyć konto w Anglii?

  Podjąłeś decyzję o wyjeździe. Zbierasz podstawowe informacje o Wielkiej Brytanii, by jak najszybciej tam się odnaleźć. Z czasem z pewnością pojawi się potrzeba założenia konta osobistego, przecież będziesz zarabiać! Jak to zrobić i o czym pamiętać? Spróbujemy odpowiedzieć.

 • Karta EKUZ - jakie daje możliwości?

  Wybierając się do Wielkiej Brytanii w celu podjęcia pracy zarobkowej, warto wyrobić kartę EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest dokumentem, potwierdzającym posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego. Upoważnia osoby ją posiadające, do korzystania z bezpłatnej, państwowej opieki zdrowotnej we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

 • Opieka medyczna w Anglii - co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na wyjazd

  Decyzja o wyjeździe do pracy na Wyspy powinna wiązać się z zebraniem informacji na temat nie tylko sposobu wynagradzania pracowników w Anglii, ale również dostępu do opieki medycznej. Trzeba pamiętać, że choroba może przytrafić się nam zawsze. Aby nie czuć się zaskoczonym i przestraszonym, warto jeszcze przed wyjazdem dowiedzieć się do czego mamy prawo oraz gdzie szukać pomocy.

 • Polskie dzielnice, które warto znać!

  W Wielkiej Brytanii stacjonuje coraz więcej Polaków. Dzięki temu osoby, które niedługo mają zamiar wyjechać tam do pracy, mogą wybrać zakwaterowanie w dzielnicach, w których mieszka już naprawdę sporo rodaków. Gdzie szukać takich miejsc? O tym dowiecie się z naszego wpisu.

 • Samochód w Anglii - jak ubezpieczyć?

  Interesuje Cię praca w Anglii od zaraz, ale kompletnie nie wiesz czy sobie poradzisz? Masz sporo wątpliwości na temat codziennego sposobu poruszania po ulicach Twoim samochodem? Nie wiesz, jak ubezpieczyć auto, aby wszystkie formalności były odpowiednio załatwione? W związku z tym, postanowiliśmy napisać artykuł dotyczący właśnie tej kwestii.

 • Wykorzystanie potencjału imigrantów na Wyspach

  Coraz więcej Polaków decyduje się na emigrację zarobkową. Wyjeżdżają oni bardzo często do Wielkiej Brytanii, ponieważ mogą tam zarobić dużo większe pieniądze, niż w naszym kraju i znacząco zwiększyć poziom swojego życia. W jakim jednak stopniu rynek na Wyspach wykorzystuje potencjał i kwalifikacje imigrantów? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij