Wyjazd do Wielkiej Brytanii zaraz po szkole - zalety

Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

Wakacje po maturze są wyjątkowe – trwają najdłużej, bo aż 4 miesiące, do tego świeżo upieczony pełnoletni może wreszcie zaznać długo oczekiwanej wolności. Są bardzo ważne także z innego powodu – to właśnie one mogą przesądzić o całym przyszłym życiu młodego człowieka, jeśli ten nie ma jeszcze sprecyzowanych planów odnośnie studiów czy pracy. Ważne jest, aby w ciągu tych kilku miesięcy nie tylko się wyszaleć, ale i poszerzyć swoje horyzonty. Cóż bardziej wzbogaca naszą wiedzę o świecie niż podróże? Warto zastanowić się poważnie nad wyjazdem do Wielkiej Brytanii.

Anglia od lat słynie jako zawodowy raj dla młodych i pracowitych Polaków, którzy znają język i nie boją się wyzwań. Znalezienie tam pracy to dla rezolutnego maturzysty kwestia kilku dni. Może zatrudnić się jako kelner, opiekunka, pomoc domowa, ogrodnik… To najczęściej wybierane przez młodych, choć wcale nie jedyne możliwe zajęcia, jakich można się podjąć w UK. O te po prostu najłatwiej, kiedy nie ma się doświadczenia zawodowego w innych dziedzinach. Niektórym sprzątanie cudzych domów może się wydać mało ambitnym zajęciem, ale tę niechęć niwelują naprawdę wysokie zarobki. Warto na jakiś czas odłożyć na bok wątpliwości i zdobyć kilka, lub nawet kilkanaście tysięcy złotych – dzięki nim można przecież spełnić swoje górnolotne marzenia.

Poza aspektem finansowym, wizyta w Anglii może przynieść nam wiele interesujących znajomości. Pewne jest, że poznamy bardzo dużo różnych ludzi. Część z nich, jak to w życiu bywa, może nie przypaść nam do gustu, ale na pewno w grupie nowych znajomych znajdą się i tacy, z którymi zżyjemy się i zaprzyjaźnimy. A może na Wyspach czeka na nas wielka miłość? I tego nie można wykluczyć. Bywa też, że Polacy, którzy poznali się na emigracji, po powrocie do Polski zakładają razem firmy i robią interesy.

Pracując w Anglii, zdobędziemy doświadczenie zawodowe, które będzie zdobić nasze CV oraz wzbogaci nas samych o nowy zasób umiejętności. Nawet nie planując pracy w czasie studiów warto mieć już w swym życiorysie ślad jakiejś zawodowej działalności – świadczy to o naszej elastyczności i dojrzałości. Fakt, że pracowało się za granicą, działa jeszcze bardziej na naszą korzyść.

Nie można nie wspomnieć o zbawiennym wpływie, jaki pobyt i praca w UK mają na poziom naszego angielskiego. Nic nie kształtuje mowy i gramatyki lepiej niż codzienne używanie języka w kontaktach z prawdziwymi Brytyjczykami. Perfekcyjnie opanowany język obcy to furtka ku bardzo ciekawym propozycjom zawodowym w przyszłości. Dla wielu to także olśnienie w kwestii studiów – niektórzy po powrocie do Polski chcą pogłębiać wiedzę na ten temat i decydują się na filologię bądź lingwistykę.

Wyjazd do Anglii, lub innego kraju Wielkiej Brytanii, może być pierwszym właściwym krokiem w życiu młodego człowieka i jego drogą do samodzielności. Nie musi być tylko ciekawym przerywnikiem w przewidywalnym toku życia ucznia, studenta i na końcu pracownika. To szansa, którą trzeba dobrze wykorzystać, to rzeka wiedzy i doświadczenia, którą trzeba wyczerpać do ostatniej kropli.

Dodaj komentarz

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij