#Warto wiedzieć

 • Anglia = wiele kultur - jak sobie z tym poradzić?

  Wielokulturowość to złożone pojęcie odnoszące się przede wszystkim do krajów wysokorozwiniętych, mocno uprzemysłowionych, w których obok siebie żyją, mieszkają i pracują ludzie wywodzący się z różnych narodowości i mniejszości etnicznych. Co więcej, pielęgnują oni swoje zwyczaje i kulturę, podkreślając w ten sposób swoją odmienność.

 • Bezpłatne kursy językowe online

  Chcecie wykonywać płatne zadania jako opiekunki osób starszych? Taka praca za granicą jest jak najbardziej możliwa. Wiąże się z niezłymi zarobkami i wieloma innymi możliwościami, jak choćby okazją na poznanie nowej kultury i zwyczajów Brytyjczyków. To jednak też duże obowiązki i konieczność posiadania określonych umiejętności. Jedną z nich jest posługiwanie się językiem angielskim. W jakim stopniu trzeba opanować tę sztukę? Gdzie podszkolić się, aby móc pracować w charakterze opiekunki osób starszych na Wyspach Brytyjskich? O tym wszystkim dowiecie się z naszego dzisiejszego artykułu.

 • Cudzoziemcy w liczbach

  Anglia od lat cieszy się wielką popularnością wśród emigrantów. W konsekwencji społeczeństwo angielskie jest multikulturowe oraz wielonarodowe. Na ulicach Londynu i innych wielkich angielskich miast usłyszeć można niemalże wszystkie języki świata.

 • Czy warto przyjeżdżać na święta do Polski?

  Dzisiaj poruszymy temat świąt. Obojętnie, czy jest to Wielkanoc czy Boże Narodzenie, każdy chce je spędzić z najbliższą rodziną. Praca za granicą nie zawsze jednak na to pozwala. Dużo osób nawet w tym szczególnym okresie nie może wrócić do naszego kraju, co na pewno nie jest dla nich przyjemną sytuacją. Tak naprawdę sporo w tej kwestii zależy od nas samych. Poniżej podpowiadamy co zrobić, aby przyjazd do Polski na święta był możliwy.

 • Dla kogo brytyjska emerytura?

  Większość osób wyjeżdżających do Wielkiej Brytanii liczy na to, że emigracja okaże się udana. Nie planują oni wracać do kraju, a w perspektywie mają brytyjską emeryturę. Kto może na nią liczyć? Jakie są zasady jej przyznawania? Czy brytyjska emerytura to naprawdę dobry wybór?

 • Dlaczego warto współpracować z agencjami pośrednictwa pracy?

  Osoby, które decydują się wyjechać na Wyspy Brytyjskie, ponieważ interesuje ich godziwa praca za granicą za bardzo dobre pieniądze, zazwyczaj zastanawiają się czy zrobić to na własną rękę czy skorzystać z pomocy innych. Alternatywna opcją jest agencja pośrednictwa pracy, która pomaga przy szukaniu właściwego zajęcia. Czy jednak opłaca się korzystać z usług takich instytucji?

 • Dni wolne od pracy w Wielkiej Brytanii w 2016 roku!

  Dni wolne od pracy to dla każdego człowieka szansa na odpoczęcie od wykonywanych codziennie obowiązków oraz możliwość naładowania akumulatorów. Każdy chciałby, aby było ich jak najwięcej. Jak pod tym względem wypadają Wyspy Brytyjskie i ile będziemy mieć dni wolnych w ciągu przyszłego roku kalendarzowego? O tym w poniższym wpisie.

 • Gdzie kupować polskie produkty?

  Osoby, które zainteresowała praca za granicą, absolutnie nie muszą się czuć zagubione w nowym kraju. Wszystko przez to, że w Wielkiej Brytanii jest coraz więcej polskich akcentów. Nasi rodacy kapitalnie radzą sobie na obcej ziemi i mają sporo przedsiębiorstw. Dzięki temu, praca Anglia za granicą nie musi kończyć się tym, że nie będziesz miała w ogóle kontaktu z polskimi produktami. Gdzie warto chodzić, aby nabywać takie wytwory?

 • Jak nie dać się chorobie - czyli jak się odnaleźć w angielskiej pogodzie?

  O angielskiej pogodzie pojawiło się naprawdę wiele mitów, które nie do końca odzwierciedlają aktualną sytuację. Przebywam na Wyspach Brytyjskich już kilka lat, dlatego postanowiłem się z Wami podzielić wiedzą na ten temat. Podpowiem także co zrobić, aby specyficzne warunki atmosferyczne panujące w tym rejonie nie dawały się zbyt mocno we znaki, przez co wizyty u tutejszych doktorów będą naprawdę bardzo rzadkie.

 • Jak rozliczyć się z Urzędem Skarbowym?

  Praca w Wielkiej Brytanii to nie tylko przyjemność zarabiania i poznawania nowych ludzi. To tez obowiązki. Jednym z nich jest rozliczenie się z urzędem skarbowym. Gdzie dokonujemy rozliczenia? Do kiedy mamy na to czas? Co wtedy, kiedy pojawiają się jakieś wątpliwości? Spróbujemy jak najdokładniej odpowiedzieć na te pytania.

 • Jak szukać mieszkania w Anglii?

  Decydując się na wyjazd na Wyspy, musimy pamiętać, że zadbać trzeba będzie tu nie tylko o pracę, ale również o mieszkania. Nie da się przecież egzystować na ulicy. Pojawia się pytanie jak skutecznie szukać mieszkania w Anglii?

 • Jak wykorzystać doświadczenie opiekunki w Polsce

  Wyjazd do Anglii w celach zarobkowych jest coraz powszechniejszym zjawiskiem wśród młodych kobiet. To zrozumiałe, ponieważ oferowane tam zadania dają szansę na znacznie większe zarobki, niż w Polsce. Bardzo popularnym zawodem są opiekunki osób starszych. Czynności w ramach tej pracy są proste, dlatego nikt nie ma problemów z ich prawidłowym wykonywaniem. Sporo kobiet po pewnym czasie jednak wraca do Polski. Większość doskonale wie, że nigdzie nie zarobi takich pieniędzy, ale tęsknota za krajem i własną rodziną są silniejsze. Czy takie osoby mają szansę wykorzystać swoje doświadczenie zdobyte za granicą?

 • Jak wymienić polskie prawo jazdy na angielskie?

  Masz zamiar w najbliższym czasie wyjechać do pracy za granicę, ponieważ chcesz wykonywać zadania w charakterze opiekunki osób starszych? To bardzo dobra decyzja, ponieważ możesz poznać nie tylko wspaniałych ludzi, ale też zarobić dużo gotówki, która przyda Ci się na bieżące wydatki i w przyszłości. Musisz jednak bardzo dokładnie przygotować się do takiego wyjazdu. Jedną z kwestii, o której nie możesz zapomnieć, jest prawo jazdy. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak szybko wymienić ten dokument, który bez wątpienia przyda Ci się na brytyjskich ulicach.

 • Jakie ubezpieczenia warto wykupić przed wyjazdem?

  Wielka Brytania od lat cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków, którzy chcą zmienić miejsce zamieszkania i znaleźć dobrze płatną pracę. Wyjeżdżają tu zarówno kobiety, jak i mężczyźni, młodzi, jak i ci nieco starsi. Niezależnie jednak od tego, ko decyduje się na emigrację na Wyspy, powinien pamiętać o wykupieniu określonych rodzajów ubezpieczeń.

 • Jest taki numer, bez którego nie możesz pracować w Anglii

  National Insurance Number, zwany również NIN, bo o nim właśnie mowa, to unikalny dla każdego numer ubezpieczenia społecznego, bez którego nikt na Wyspach Brytyjskich nie dostanie legalnie możliwości pracy.

 • Karta EKUZ - jakie daje możliwości?

  Wybierając się do Wielkiej Brytanii w celu podjęcia pracy zarobkowej, warto wyrobić kartę EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest dokumentem, potwierdzającym posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego. Upoważnia osoby ją posiadające, do korzystania z bezpłatnej, państwowej opieki zdrowotnej we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

 • Kiedy jest najwięcej pracy w Anglii?

  Masz zamiar wykonywać zawód w charakterze opiekunki osób starszych? Interesuje Cię właśnie taka praca za granicą, ale nie wiesz dokładnie, kiedy jest na nią największe zapotrzebowanie? W takim razie bardzo dobrze, że trafiłaś na naszą stronę, ponieważ po przeczytaniu dzisiejszego wpisu będziesz już we wszystkim doskonale zorientowana.

 • Kiedy można dostać mandat na Wyspach?

  Wyjazd do Wielkiej Brytanii to dla wielu osób spełnienie marzeń. Anglia jawi się nam jako istny raj, w którym każdy ma szansę na znalezienie pracy. Początkowo Polacy, którzy zdecydowali się tam przenieść swoje życie, korzystają z komunikacji publicznej. Z czasem jednak przesiadają się do własnych samochodów, co istotnie ułatwia im życie.

 • Podejmując decyzje o wyjeździe… Co należy zrobić poza spakowaniem walizek?

  Jeśli dołączyliście do kolejnego miliona Polaków, którzy chcą wyjechać za granicę i nie zasypując gruszek w popiele zabieracie się za realizację tych planów, to na pewno przyda się Wam garść przydatnych informacji stanowiących swoistą check listę dla tych działań. Uwaga!! Planowanie i działania nie powinny się sprowadzać jedynie do tego co i jak spakować walizkę, a więc zaczynajmy.

 • Rodzaje urlopów w Anglii

  Wielu osobom błędnie wydaje się, że praca za granicą w Anglii to konieczność wykonywania swoich obowiązków praktycznie od bladego świtu do późnej nocy. Niektórzy sądzą, że wyjazd do innego kraju wiąże się z koniecznością ciężkiej harówki i braku wolnego. Wiele osób obawia się, że praca za granicą to wykonywanie zadań nie tylko od poniedziałku do piątku, ale także w weekendy i dni, które teoretycznie powinny być wolne. Tak jednak nie jest, ponieważ każda osoba zatrudniona w tym kraju ma prawo do określonej ilości dni urlopu w ciągu każdego roku kalendarzowego. Z jakimi rodzajami urlopów można spotkać się w Anglii? Na ile dni wolnego mogą liczyć pracownicy zatrudnieni na stałe i sezonowo?

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij