Blog

 • Praca w Anglii a kontakt z rodziną

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Interesuje Was praca za granicą w Anglii w charakterze opiekunki do osób starszych czy Au Pair? To świetna decyzja, ponieważ macie szansę na bardzo duże wynagrodzenie i poznanie nowego kraju. Boicie się jednak, że Wasz kontakt z rodziną będzie utrudniony? Obawy są całkowicie nieuzasadnione, ponieważ dobrodziejstwa XXI wieku sprawiają, że nawet będąc setki kilometrów od własnego miejsca zamieszkania, można bez żadnych problemów kontaktować się z najbliższymi.

 • Gdzie pojechać, żeby odpocząć?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Już niedługo rozpocznie się okres urlopowy. Każdy z nas w tym czasie marzy o odpoczynku i pełnej regeneracji. Wyjechałaś za granicę, ale nie wracasz na wakacje do Polski? To oczywiście nie oznacza, że będziesz pozbawiona relaksu i miło spędzonych chwil. Gdzie jednak znaleźć na Wyspach Brytyjskich miejsca, w których można maksymalnie odpocząć? O tym wszystkim przekonasz się czytając nasz artykuł.

 • Dlaczego warto współpracować z agencjami pośrednictwa pracy?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby, które decydują się wyjechać na Wyspy Brytyjskie, ponieważ interesuje ich godziwa praca za granicą za bardzo dobre pieniądze, zazwyczaj zastanawiają się czy zrobić to na własną rękę czy skorzystać z pomocy innych. Alternatywna opcją jest agencja pośrednictwa pracy, która pomaga przy szukaniu właściwego zajęcia. Czy jednak opłaca się korzystać z usług takich instytucji?

 • Jeden dzień w Hastings

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  W Anglii jest wiele interesujących miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest miasto Hastings

 • Canterbury

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii bywa męcząca dla przyjezdnych i dlatego czasem dobrze jest się wyrwać i zwiedzić coś interesującego.

 • Au Pair na wakacje

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Okres wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, bardzo dużo młodych kobiet zastanawia się, gdzie pracować, aby zarobić dobre pieniądze, a przy okazji miło spędzić ten czas i poznać wielu nowych ludzi. Masz podobne dylematy? W takim razie powinnaś zainteresować się tematem Au Pair. Wiele kobiet, które wykonywało ten zawód – lub dalej to czyni – uważa, że to znakomita praca. Anglia to zaś jedno z tych państw, gdzie z powodzeniem można realizować się w tym charakterze. Czy jednak warto?

 • Czy Brytyjczycy mówią w obcych językach?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Można powiedzieć, że Brytyjczycy nie należą do czołówki, jeśli chodzi o naukę języków obcych. Kilka lat temu ankieta wykazała, że 62% populacji Wielkiej Brytanii mówi tylko po angielsku.

 • Jak poznać miłość za granicą?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wyjazd na Wyspy Brytyjskie w pogoni za lepszymi pieniędzmi nie musi kojarzyć się wyłącznie z wykonywaniem swoich zadań od bladego świtu do późnej nocy. Praca za granicą nie oznacza przecież, że wszystko kręci się wokół niej. Osoby, które wyjechały do Anglii i pracują tam na przykład jako opiekunki do osób starszych podkreślają, że mają także naprawdę sporo czasu wolnego. Wiele z nich … znalazło w tym okresie nawet swoją drugą połówkę. Jeśli Ty też chcesz nie tylko pracować i zarabiać pieniądze, ale poszukać miłości, to mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak osiągnąć ten cel.

 • Care Asistant - kim jest i jak wygląda praca?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Chcesz w najbliższym czasie wyjechać do Anglii, aby w końcu zarabiać przyzwoite pieniądze za codziennie wykonywane obowiązki? Nie masz jednak koncepcji, na jaką pracę zdecydować się? Bez wątpienia, opiekunka osób starszych to bardzo przyszłościowy zawód, który wybiera coraz więcej kobiet oraz mężczyzn. Musisz wiedzieć, że praca w tej branży może odbywać się w różnych charakterach. Jednym z rodzajów jest na przykład Care Assistant. Kim jest taka osoba? Jakie czynności wykonuje na co dzień? O tym wszystkim dowiesz się z naszego artykułu.

 • Co trzeba umieć żeby zostać Au Pair?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w charakterze Au Pair to jeden z coraz częściej wybieranych zawodów przez młode Polki. Nie może być to jednak dla nikogo zaskakujące. Korzyści jest bardzo dużo, dlatego tak wiele kobiet chce pracować w charakterze opiekunki. Anglia jest jednym z częściej wybieranych państw, ponieważ wykonywanie zajęć w tym konkretnym kraju stwarza bardzo duże możliwości. W końcu, taka praca za granicą daje szanse na perfekcyjne poznanie języka obcego i zarobienie sporej ilości pieniędzy. To jednak nie wszystko. Au Pair ma możliwość poznać nową kulturę i obyczaje. Czym dokładnie zajmuje się taka osoba? Jakie trzeba mieć kwalifikacje, aby móc wykonywać zajęcia w tym właśnie zawodzie?

 • Spring Bank Holiday - co to za dzień?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Dokładnie 30 maja 2016 roku, na Wyspach Brytyjskich, będzie obchodzony Spring Bank Holiday. Co to za dzień i czym konkretnie charakteryzuje się? Kto może świętować, a kto musi i tak iść do pracy? Jeśli interesują Was odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do przeczytania o kilku najważniejszych faktach dotyczących właśnie Spring Bank Holiday.

 • Jak czuć się bezpiecznie za granicą?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Na pewno każdy z Was słyszał o ostatnich wydarzeniach związanych z zamachami terrorystycznymi w Belgii i Francji. Życie straciło wiele niewinnych ludzi, a na całą resztę padł blady strach. W związku z tym, w dzisiejszym artykule postanowiliśmy poruszyć kwestię bezpieczeństwa Polaków na Wyspach Brytyjskich.

 • Pierwsza praca w Anglii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Interesuje Cię praca za granicą? Marzysz o lepszym i bardziej komfortowym życiu? Podobne pytania zadawało już sobie bardzo wiele kobiet. Panie te w końcu zdecydowały się wyjechać i godziwie zarabiać. Ty też masz na to szansę. Wystarczy tylko, że postawisz na zawód, który stworzy Ci taką możliwość, a Twoja pierwsza praca w Anglii pozwoli Ci nie tylko otrzymywać wysokie wynagrodzenie, ale też nabyć inne umiejętności oraz poznać wartościowe osoby.

 • Gdzie kupować polskie produkty?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby, które zainteresowała praca za granicą, absolutnie nie muszą się czuć zagubione w nowym kraju. Wszystko przez to, że w Wielkiej Brytanii jest coraz więcej polskich akcentów. Nasi rodacy kapitalnie radzą sobie na obcej ziemi i mają sporo przedsiębiorstw. Dzięki temu, praca Anglia za granicą nie musi kończyć się tym, że nie będziesz miała w ogóle kontaktu z polskimi produktami. Gdzie warto chodzić, aby nabywać takie wytwory?

 • Czego można nauczyć się pracując jako opiekunka?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Opiekunki do osób starszych to coraz częściej wybierany zawód przez Polki, które zdecydowały się wyjechać do Anglii. Ma on bardzo dużo zalet i ta tendencja na pewno nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. W końcu, chodzi nie tylko o znakomite wynagrodzenie, które pozwala zapewnić sobie spokojną przyszłość. To też szereg innych rzeczy, których możesz nauczyć się wykonując codziennie tę pracę.

 • Kim jest opiekunka środowiskowa?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  W dzisiejszym artykule zajmiemy się charakterystyką zawodu opiekunki środowiskowej, który jest coraz popularniejszy. Kim dokładnie jest taka osoba? Czym zajmuje się wykonując codzienne obowiązki? Jakie są najważniejsze zalety tego zawodu? O tym wszystkim dowiesz się z naszego wpisu.

 • Polskie dzielnice, które warto znać!

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  W Wielkiej Brytanii stacjonuje coraz więcej Polaków. Dzięki temu osoby, które niedługo mają zamiar wyjechać tam do pracy, mogą wybrać zakwaterowanie w dzielnicach, w których mieszka już naprawdę sporo rodaków. Gdzie szukać takich miejsc? O tym dowiecie się z naszego wpisu.

 • Za co można otrzymać naganę w pracy?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Tematem dzisiejszego artykułu są nagany w pracy. Za co możemy je otrzymać pracując na Wyspach Brytyjskich? Co robić, kiedy staną się one faktem? Zapraszamy do lektury.

 • Jak nawiązywać znajomości w pracy?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Każda osoba, która wyjeżdża za granicę chce, aby praca w Anglii od zaraz była przyjemna. Wykonywanie obowiązków w miłej atmosferze jest bardzo ważne. Agencja pośrednictwa pracy stwarza nam możliwość jej podjęcia, ale nie sprawi, że od razu wszyscy będą nas witać – w nowym miejscu – bukietem róż i czekoladkami. Sporo zależy nie tylko od nas samych, ale także od współpracowników, z którymi na co dzień wykonujemy określone zadania. Jeśli Ty też zastanawiasz się, jak odpowiednio nawiązywać kontakty z nowo poznanymi osobami, to przeczytaj poniższy tekst, w którym udzielamy kilku pomocnych rad.

 • Czy warto przyjeżdżać na święta do Polski?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Dzisiaj poruszymy temat świąt. Obojętnie, czy jest to Wielkanoc czy Boże Narodzenie, każdy chce je spędzić z najbliższą rodziną. Praca za granicą nie zawsze jednak na to pozwala. Dużo osób nawet w tym szczególnym okresie nie może wrócić do naszego kraju, co na pewno nie jest dla nich przyjemną sytuacją. Tak naprawdę sporo w tej kwestii zależy od nas samych. Poniżej podpowiadamy co zrobić, aby przyjazd do Polski na święta był możliwy.

 • Wybierz kategorię, która Cię interesuje
  • Co oznacza skrót "NIN" ?

   Skrót “NIN” po rozwinięciu brzmi National Insurance Number.

  • Co to jest National Insurance Number i czemu sluży?

   National Insurance Number to numer ubezpieczenia społecznego, który jednorazowo i bezpłatnie przyznawany jest przez Departament of Social Security (DSS). Numer NIN to wymóg konieczny przy podejmowaniu legalnej pracy dla wielu pracodawców.

  • Czy będę ubezpieczony?

   Tak. Każda osoba pracująca legalnie w Wielkiej Brytanii jest ubezpieczona, ma prawo do opieki medycznej i innych świadczeń. Ubezpieczenie obowiązuje jedynie w okresie zatrudnienia.racy.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij