Blog

 • Rodzaje urlopów w Anglii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wielu osobom błędnie wydaje się, że praca za granicą w Anglii to konieczność wykonywania swoich obowiązków praktycznie od bladego świtu do późnej nocy. Niektórzy sądzą, że wyjazd do innego kraju wiąże się z koniecznością ciężkiej harówki i braku wolnego. Wiele osób obawia się, że praca za granicą to wykonywanie zadań nie tylko od poniedziałku do piątku, ale także w weekendy i dni, które teoretycznie powinny być wolne. Tak jednak nie jest, ponieważ każda osoba zatrudniona w tym kraju ma prawo do określonej ilości dni urlopu w ciągu każdego roku kalendarzowego. Z jakimi rodzajami urlopów można spotkać się w Anglii? Na ile dni wolnego mogą liczyć pracownicy zatrudnieni na stałe i sezonowo?

 • Domy opieki w Anglii - jaką pracę można w nich znaleźć?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Niskie zarobki i często małe szanse na rozwój zawodowy sprawiają, że bardzo wielu Polaków decyduje się wyjechać za granicę, aby zarabiać znacznie większe pieniądze oraz przeżyć miłą przygodę. Na szczęście, aktualnie nie brakuje ofert pracy, które są atrakcyjne pod wieloma względami. Warto w tym miejscu wspomnieć, że bardzo dużo naszych rodaków wyjechało na Wyspy Brytyjskie, aby wykonywać zadania w zlokalizowanych tam domach opieki. Na jaką pracę można liczyć w takich miejscach? Czy warto zdecydować się na taki ruch?

 • Kim jest Support Worker?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Chcecie w najbliższym czasie wyjechać na Wyspy Brytyjskie w celach zarobkowych? Na taki krok decyduje się coraz więcej Polaków, ponieważ praca za granicą to szansa nie tylko na bardzo duże zarobki. To też niepowtarzalna okazja, aby przeżyć wspaniałą przygodę i poznać wiele interesujących osób. Nic więc dziwnego, że tak spora ilość obywateli naszego kraju wyjeżdża do Anglii. Macie podobne plany, lecz nie wiecie, na jaką pracę zdecydować się? Może zainteresuje Was oferta wykonywania zadań w charakterze Support Workera. Na czym polega ta praca? Jakie trzeba spełnić wymagania? Na jakie korzyści może liczyć osoba, która zdecyduje się na to stanowisko? O tym wszystkim dowiecie się z naszego dzisiejszego wpisu.

 • Domiciliary care - co kryje się pod takim stanowiskiem?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Coraz więcej kobiet decyduje się na wyjazd za granicę. Oczywiście, interesuje ich godziwa praca. Anglia to zaś kraj, który daje w tym aspekcie wiele możliwości. Panie posiadające odpowiednie umiejętności mogą wykonywać zadania na przykład w charakterze opiekunki osób starszych. Wiąże się to nie tylko z wysokimi zarobkami, ale również z okazją na poznanie nowego państwa, ludzi czy panującej tam kultury. Ostatnio coraz popularniejszym zawodem staje się opiekunka środowiskowa (domiciliary care). Na czym polega wykonywanie zadań w tej roli oraz kto może ubiegać się o takie stanowisko?

 • Czy zabrać ze sobą dziecko do Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wiele matek chciałoby podjąć pracę za granicą (na przykład w charakterze opiekunki do osób starszych). Niektóre panie nie chcą jednak zostawiać swoich rodzin w Polsce. Dobra agencja pośrednictwa pracy daje szansę na znalezienie intratnych ofert, ale to od danej kobiety zależy czy finalnie się na nie zdecyduje. Paniom zazwyczaj bardzo ciężko jest rozstać się ze swoimi dziećmi. Na pewno jedną z opcji jest zabranie pociech ze sobą do Anglii, ale czy jest to dobre rozwiązanie?

 • Kiedy jest najwięcej pracy w Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Masz zamiar wykonywać zawód w charakterze opiekunki osób starszych? Interesuje Cię właśnie taka praca za granicą, ale nie wiesz dokładnie, kiedy jest na nią największe zapotrzebowanie? W takim razie bardzo dobrze, że trafiłaś na naszą stronę, ponieważ po przeczytaniu dzisiejszego wpisu będziesz już we wszystkim doskonale zorientowana.

 • Samochód w Anglii - jak ubezpieczyć?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Interesuje Cię praca w Anglii od zaraz, ale kompletnie nie wiesz czy sobie poradzisz? Masz sporo wątpliwości na temat codziennego sposobu poruszania po ulicach Twoim samochodem? Nie wiesz, jak ubezpieczyć auto, aby wszystkie formalności były odpowiednio załatwione? W związku z tym, postanowiliśmy napisać artykuł dotyczący właśnie tej kwestii.

 • Opiekunka LIVE IN CARE - wady i zalety

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Niektórzy uważają, że wykonywanie zadań w roli opiekunki do osób starszych to ciężka praca. Anglia to jednak państwo, w którym naprawdę warto to robić. Można nie tylko solidnie wzbogacić się, ale też poznać nową kulturę i obyczaje Brytyjczyków. Wiele kobiet decyduje się na pracę w roli Live in Care i generalnie są zadowolone. Masz zamiar w najbliższym czasie też spróbować się w tym zawodzie? W takim razie powinnaś poznać największe wady i zalety.

 • Jak wymienić polskie prawo jazdy na angielskie?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Masz zamiar w najbliższym czasie wyjechać do pracy za granicę, ponieważ chcesz wykonywać zadania w charakterze opiekunki osób starszych? To bardzo dobra decyzja, ponieważ możesz poznać nie tylko wspaniałych ludzi, ale też zarobić dużo gotówki, która przyda Ci się na bieżące wydatki i w przyszłości. Musisz jednak bardzo dokładnie przygotować się do takiego wyjazdu. Jedną z kwestii, o której nie możesz zapomnieć, jest prawo jazdy. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak szybko wymienić ten dokument, który bez wątpienia przyda Ci się na brytyjskich ulicach.

 • Wypadek w pracy - jak dochodzić prawa w Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Bez wątpienia, praca w Anglii od zaraz to idealna okazja dla wielu osób, aby podjąć się zadań, za które będzie można otrzymywać naprawdę dobre pieniądze. Z tego względu, ta opcja cieszy się sporą popularnością. Agencja pośrednictwa pracy jest zaś miejscem, gdzie można załatwić wszystkie najważniejsze formalności. Trzeba jednak samodzielnie też przygotować się pod różnym kątem. Jednym z nich jest kwestia wypadków w pracy. Jak sobie radzić w obliczu takiej właśnie sytuacji? Oto garść naszych wskazówek.

 • Brexit a polscy studenci w Wielkiej Brytanii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Referendum, które określane jest terminem „Brexit”, odbyło się ponad dwa miesiące temu, a cały czas jest o nim głośno w naszym kraju. Nie może to jednak dziwić, ponieważ młodzi Polacy zastanawiają się, jak ta sytuacja wpłynie na ich dalszy los. Chodzi nie tylko o osoby, które obecnie przebywają na Wsypach Brytyjskich, ale też o takie, które dopiero zamierzają się tam wybrać, na przykład, aby studiować. Czy wynik referendum im to utrudni? O tym wszystkim dowiecie się z naszego dzisiejszego artykułu. 

 • Jak zaoszczędzić pieniądze w Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Dla wielu osób praca za granicą to szansa na zdecydowanie lepsze zarobki. Przekonały się o tym choćby opiekunki osób starszych czy Au Pair. Niektórzy obawiają się jednak, że życie w Wielkiej Brytanii jest bardzo drogie i tak naprawdę z zarobionych pieniędzy niewiele zostanie. Nie jest to prawdą, a dodatkowo można korzystać ze sprawdzonych sposobów na oszczędzanie, dzięki którym zgromadzonej gotówki będzie jeszcze więcej.

 • Bezpłatne kursy językowe online

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Chcecie wykonywać płatne zadania jako opiekunki osób starszych? Taka praca za granicą jest jak najbardziej możliwa. Wiąże się z niezłymi zarobkami i wieloma innymi możliwościami, jak choćby okazją na poznanie nowej kultury i zwyczajów Brytyjczyków. To jednak też duże obowiązki i konieczność posiadania określonych umiejętności. Jedną z nich jest posługiwanie się językiem angielskim. W jakim stopniu trzeba opanować tę sztukę? Gdzie podszkolić się, aby móc pracować w charakterze opiekunki osób starszych na Wyspach Brytyjskich? O tym wszystkim dowiecie się z naszego dzisiejszego artykułu.

 • Ile trwają wakacje w Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  W Polsce mamy już wakacje. Przynajmniej, jeśli chodzi o młodzież uczącą się w szkołach czy na uczelniach wyższych. Wiele takich osób chciałoby wyjechać do Anglii i zarobić pieniądze, które można spożytkować na różny sposób. Dziewczyny zazwyczaj interesują się wykonywaniem zadań w charakterze Au Pair, dlatego agencja pośrednictwa pracy jest jednym z pierwszych miejsc, do którego przychodzą. Praca w Anglii od zaraz to szansa nie tylko na odpowiednio wysokie zarobki, ale też na jeszcze lepsze nauczenie się języka obcego. Czy jednak osoby chcące wykonywać czynności jako Au Pair już mogą szykować się do wyjazdu?

 • Jak wykorzystać doświadczenie opiekunki w Polsce

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wyjazd do Anglii w celach zarobkowych jest coraz powszechniejszym zjawiskiem wśród młodych kobiet. To zrozumiałe, ponieważ oferowane tam zadania dają szansę na znacznie większe zarobki, niż w Polsce. Bardzo popularnym zawodem są opiekunki osób starszych. Czynności w ramach tej pracy są proste, dlatego nikt nie ma problemów z ich prawidłowym wykonywaniem. Sporo kobiet po pewnym czasie jednak wraca do Polski. Większość doskonale wie, że nigdzie nie zarobi takich pieniędzy, ale tęsknota za krajem i własną rodziną są silniejsze. Czy takie osoby mają szansę wykorzystać swoje doświadczenie zdobyte za granicą?

 • Praca w Anglii a kontakt z rodziną

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Interesuje Was praca za granicą w Anglii w charakterze opiekunki do osób starszych czy Au Pair? To świetna decyzja, ponieważ macie szansę na bardzo duże wynagrodzenie i poznanie nowego kraju. Boicie się jednak, że Wasz kontakt z rodziną będzie utrudniony? Obawy są całkowicie nieuzasadnione, ponieważ dobrodziejstwa XXI wieku sprawiają, że nawet będąc setki kilometrów od własnego miejsca zamieszkania, można bez żadnych problemów kontaktować się z najbliższymi.

 • Gdzie pojechać, żeby odpocząć?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Już niedługo rozpocznie się okres urlopowy. Każdy z nas w tym czasie marzy o odpoczynku i pełnej regeneracji. Wyjechałaś za granicę, ale nie wracasz na wakacje do Polski? To oczywiście nie oznacza, że będziesz pozbawiona relaksu i miło spędzonych chwil. Gdzie jednak znaleźć na Wyspach Brytyjskich miejsca, w których można maksymalnie odpocząć? O tym wszystkim przekonasz się czytając nasz artykuł.

 • Dlaczego warto współpracować z agencjami pośrednictwa pracy?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby, które decydują się wyjechać na Wyspy Brytyjskie, ponieważ interesuje ich godziwa praca za granicą za bardzo dobre pieniądze, zazwyczaj zastanawiają się czy zrobić to na własną rękę czy skorzystać z pomocy innych. Alternatywna opcją jest agencja pośrednictwa pracy, która pomaga przy szukaniu właściwego zajęcia. Czy jednak opłaca się korzystać z usług takich instytucji?

 • Czy Brytyjczycy mówią w obcych językach?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Można powiedzieć, że Brytyjczycy nie należą do czołówki, jeśli chodzi o naukę języków obcych. Kilka lat temu ankieta wykazała, że 62% populacji Wielkiej Brytanii mówi tylko po angielsku.

 • Canterbury

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii bywa męcząca dla przyjezdnych i dlatego czasem dobrze jest się wyrwać i zwiedzić coś interesującego.

 • Wybierz kategorię, która Cię interesuje
  • Co oznacza skrót "NIN" ?

   Skrót “NIN” po rozwinięciu brzmi National Insurance Number.

  • Co to jest National Insurance Number i czemu sluży?

   National Insurance Number to numer ubezpieczenia społecznego, który jednorazowo i bezpłatnie przyznawany jest przez Departament of Social Security (DSS). Numer NIN to wymóg konieczny przy podejmowaniu legalnej pracy dla wielu pracodawców.

  • Czy będę ubezpieczony?

   Tak. Każda osoba pracująca legalnie w Wielkiej Brytanii jest ubezpieczona, ma prawo do opieki medycznej i innych świadczeń. Ubezpieczenie obowiązuje jedynie w okresie zatrudnienia.racy.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij