Blog

 • Praca dla osób starszych - warto?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Emigracja do Wielkiej Brytanii w celach zarobkowych, choć ostatnio nieco ograniczona przez kryzys, cieszy się nadal dużą popularnością. Kilka – kilkanaście lat temu Polacy masowo wyjeżdżali do Anglii. Byli to w zasadzie tylko ludzie młodzi, silni, gotowi pracować bardzo dużo za stosunkowo małe (jak na brytyjskie warunki) wynagrodzenie. Dziś tamtejszy rynek pracy nieco się uspokoił i coraz częściej otwiera drzwi polskim emerytom.

 • Urlop w Wielkiej Brytanii - co musisz wiedzieć o przysługujących Ci prawach?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Rok rocznie tysiące Polaków wyjeżdżają na Wyspy w poszukiwaniu lepszej pracy i wynagrodzenia. Wiele zostaje tam na stałe. Warto znać swoje prawa i wiedzieć, jak ubiegać się o urlop, oraz ile dni urlopowych nam przysługuje. W końcu nieznajomość prawa szkodzi, a wypoczęty pracownik to wydajniejszy pracownik.

 • Wyjazd do Wielkiej Brytanii zaraz po szkole - zalety

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wakacje po maturze są wyjątkowe – trwają najdłużej, bo aż 4 miesiące, do tego świeżo upieczony pełnoletni może wreszcie zaznać długo oczekiwanej wolności. Są bardzo ważne także z innego powodu – to właśnie one mogą przesądzić o całym przyszłym życiu młodego człowieka, jeśli ten nie ma jeszcze sprecyzowanych planów odnośnie studiów czy pracy. Ważne jest, aby w ciągu tych kilku miesięcy nie tylko się wyszaleć, ale i poszerzyć swoje horyzonty. Cóż bardziej wzbogaca naszą wiedzę o świecie niż podróże? Warto zastanowić się poważnie nad wyjazdem do Wielkiej Brytanii.

 • Jak podszlifować język przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Coraz więcej Polaków, szczególnie młodych, pragnie wyjechać na Wyspy. Ich celem jest Wielka Brytania. Kraj, który zapewni im godziwą pracę i odpowiednie wysokie za nią wynagrodzenia. Pomimo otwartych granic i przenikania się kultur, wciąż pozostaje jedna bariera. Bariera językowa.

 • Jak poradzić sobie na rozmowie w Agencji Pośrednictwa Pracy?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Rozmowa kwalifikacyjna to zawsze stresujący moment w życiu kandydata ubiegającego się o posadę. Stres potęguje jeszcze fakt, że dana rozmowa ma się odbyć w języku angielskim. Dla jednych to chleb powszedni. Co jednak z osobami, które nie czują się dobrze w rozmowach w języku obcym? Warto zasięgnąć kilku dodatkowych lekcji. Może dzięki temu przekonamy do siebie pracodawcę.

 • Jest taki numer, bez którego nie możesz pracować w Anglii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  National Insurance Number, zwany również NIN, bo o nim właśnie mowa, to unikalny dla każdego numer ubezpieczenia społecznego, bez którego nikt na Wyspach Brytyjskich nie dostanie legalnie możliwości pracy.

 • 7 najciekawszych miejsc w Anglii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  O tym, jak spędzać urlop nie trzeba nikomu doradzać. Każdy wie, co go najbardziej relaksuje i jak typ spędzania wolnego czasu mu odpowiada. Praca w Anglii to okazja do spędzania urlopu właśnie w kraju Szekspira i do zobaczenia wielu niezwykłych miejsc. Oto kilka z nich.

 • Podejmując decyzje o wyjeździe… Co należy zrobić poza spakowaniem walizek?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jeśli dołączyliście do kolejnego miliona Polaków, którzy chcą wyjechać za granicę i nie zasypując gruszek w popiele zabieracie się za realizację tych planów, to na pewno przyda się Wam garść przydatnych informacji stanowiących swoistą check listę dla tych działań. Uwaga!! Planowanie i działania nie powinny się sprowadzać jedynie do tego co i jak spakować walizkę, a więc zaczynajmy.

 • Podróż do miasta kontrastów: 6 rzeczy, które trzeba zrobić w Birmingham

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Niegdyś miasto przemysłowe, Birmingham — to miejsce, które śmiało można nazwać jednym z obowiązkowych do odwiedzenia w Anglii. Piękne krajobrazy, imponujące połączenie zabytkowych kościołów i futurystycznych budynków dodają mu uroku. Dojazd pociągiem z Londynu do Birmingham zajmuje półtorej godziny. Jest to dobry powód, aby zabrać plecak i uciec ze stolicy do głównego miasta regionu West Midlands.

 • Wybierz kategorię, która Cię interesuje
  • Co oznacza skrót "NIN" ?

   Skrót “NIN” po rozwinięciu brzmi National Insurance Number.

  • Co to jest National Insurance Number i czemu sluży?

   National Insurance Number to numer ubezpieczenia społecznego, który jednorazowo i bezpłatnie przyznawany jest przez Departament of Social Security (DSS). Numer NIN to wymóg konieczny przy podejmowaniu legalnej pracy dla wielu pracodawców.

  • Czy będę ubezpieczony?

   Tak. Każda osoba pracująca legalnie w Wielkiej Brytanii jest ubezpieczona, ma prawo do opieki medycznej i innych świadczeń. Ubezpieczenie obowiązuje jedynie w okresie zatrudnienia.racy.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij