Blog

 • Dlaczego Brexit?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Theresa May zaproponowała umowę wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, która prawdopodobnie zostanie odrzucona przez brytyjski parlament. Rodzona w bólach umowa, będąca podstawą negocjacji z innymi członkami UE na kilka miesięcy przed Brexitem może trafić do kosza. Ale czy pamiętamy od czego zaczął się cały ten problem z Brexitem?

 • A może by tak coś zmienić?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Zakończenie roku to dla wielu osób czas noworocznych postanowień. Chciałoby się zrobić wszystko, żeby nowy rok był lepszy od porzedniego, jakoś inaczej go przeżyć i zapamiętać, zrobić rzeczy na które nie miało się czasu w ubiegłym roku lub stale się coś przekładało na lepszy czas. 

 • Angielskie picie herbaty

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby wybierające się do pracy w Anglii w hotelach albo w domach opieki mają szansę zweryfikować najbardziej rozpowszechniony stereotyp o tym kraju.

 • Co zwiedzić w Oxfordzie?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jeśli pracujesz w Anglii, masz jeden dzień wplny i chcesz go spędzić poza Londynem, to wycieczka do Oxfordu będzie najlepszym rozwiązaniem. Po pierwsze, Oxford – jest to jedno z najbardziej znanych miast w Anglii, rozpoznawalne na całym świecie. Po drugie, oddalone zaledwie 1,5 godziny od Londynu i można tam dojechać autobusem, który wyjeżdża z Victoria Coach Station co 20-30 minut. Po trzecie, w ciągu zaledwie jednego dnia to małe miasteczko można zwiedzić na piechotę i zobaczyć najważniejsze zabytki. Można też przyłączyć się do wycieczki z przewodnikiem.

 • Co skrywa Coventry?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Coventry - to miasto o bogatej i skomplikowanej historii, znajduje się w hrabstwie West Midlands. Przyjeżdżają tu turyści, kierując się różnymi powodami: dotknać ruin starożytnych katedr, cieszyć się blaskiem kościelnych średniowiecznych łuków, poczuć ducha patriotyzmu przy tablicy pamiątkowej w muzeum lotnictwa.

 • 15 lat w Unii Europejskiej

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  To już naprawdę mnielo 15 lat od momentu gdy Polska została członkiem Unii Europejskiej. Co ciekawe, tegoroczni absolwenci 8 klas, tudziez gimnazjów, nie pamiętają innej rzeczywistości. Dla nich Polska zawsze była członkiem UE, bo nie mają z czym porównać.

 • Co jedzą Anglicy?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Każdy kraj na świecie wyróżnia się swoją narodową kuchnią. Najbardziej znana jest kuchnia francuska, włoska czy chińska. A co z kuchnią angielską? Na co mogą liczyć Polacy wyjeżdżający do pracy w Anglii?

 • Co czytają Brytyjczycy?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jak spędzić czas wolny od pracy w Anglii? Dla niektórych może to być czas spędzony z rodziną lub znajomymi w pubie. Dla tych jednak, co cenią sobie prywatnosc i ciszę, mogą odpocząć przy dobrej książce. A co czyta się w Anglii?

 • Brytyjskie kolonie

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii od zaraz to świetna okazja, żeby dowiedzieć się więcej o wspanialej historii tego kraju. Do dzis Wielka Brytania kojarzona jest z jej rozległymi koloniami. Jak to się stało, ze największe mocarstwo w historii świata, które przez sto lat nie miało w sobie równych, utraciło swoja dominującą pozycje na arenie międzynarodowej?

 • Chrzciny w rodzinie królewskiej

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby pracujące w Anglii znów miały okazję do świętowania za sprawą brytyjskiej rodziny królewskiej. 

 • Dlaczego Wielka Brytania?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Bardzo łatwo jest znaleźć pracę za granicą. Internet pełen jest ofert pracy w różnych krajach Europy. Jednakże to, co zwraca uwagę przy przeglądaniu takich ofert to fakt, że w większości dotyczą one pracy fizycznej na polu lub przy produkcji.

 • 5 najczęstszych przyczyn emigracji zarobkowej

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Według ogólnie dostępnych badań to właśnie Wielka Brytania cieszy się największą popularnością wśród Polaków, decydujących się na pracę za granicą. W dużej mierze są to osoby młode, studenci lub absolwenci. I choć odsetek osób wyjeżdżających za granicę spadł w porównaniu do ubiegłych lat to i tak dość sporo osób myśli o emigracji, na przykład do Wielkiej Brytanii. Jakie są najczęstsze przyczyny?

 • Co zwiedzić w Cambridge ?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Angii to bardzo dobra okazja do zobaczenia najbardziej charakterystycznych miast tego kraju.

  Cambridge — to małe miasto liczące około 110 tysięcy mieszkańców, z których 22 000 to studenci. Położony 80 km od Londynu  słynie z wiodącego i prestiżowego uniwersytu, który utrzymuje tytuł jednej z najstarszej uczelini zaraz po Oksfordzie. Ze względu na dużą liczbę studentów, miasto posiada bardzo aktywne  życie nocne.

 • Co warto zobaczyć w Ipswich?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

   

  W Anglii jest wiele interesujących miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest miasto Ipswich.

 • Co zwiedzić w Brighton?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  W odległości ponad pięćdziesięciu kilometrów drogi pociągiem od Londynu znajduje się naprawdę ciepłe miasto w Wielkiej Brytanii – Brighton. Znajduje się na brzegu znanego kanału La Manche, w hrabstwie East Sussex i jest uważany za największy kurort morski w całej Anglii. Wiele osób nieformalnie nazywa Brighton "Londynem nad morzem", bo jest to naprawdę znaczący kurort, który uwielbiają zarówno mieszkańcy, jak i turyści z całego świata. Taki kurort to idealne miejsce na niewielką przerwę od pracy w Anglii.

 • Co warto zobaczyć w Norwich?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  W Anglii jest wiele interesujących miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest miasto Norwich

 • 5 przyczyn do odwiedzenia Liverpoolu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Liverpool jest jednym z najpiękniejszych miast brytyjskich, które rozciąga się na wybrzeżu Anglii, w ujściu rzeki Mersey. To miasto z żywą atmosferą i bogatym dziedzictwem kulturowym. Podróż  do miasta na zawsze pozostanie w twojej pamięci. Wsiadając do pociągu w Londynie  już po dwóch godzinach będziesz w hrabstwie Merseyside, gdzie leży Liverpool — z gościnnymi mieszkańcami i przepięknymi miejscami, wśród których — budowle portowe znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

 • W jaki sposób wyjechać do pracy za granicę

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wybrałeś już najbardziej odpowiadającą Ci ofertę pracy, załatwiłeś wszystkie formalności związane z zatrudnieniem, aż w końcu przychodzi moment, kiedy musisz ustalić, jaki środek lokomocji wybrać. Może to wydawać się błahostką, jednak dobrze jest zastanowić się i wybrać taki, który będzie ekonomiczny i bezpieczny. Nie oszukujmy się – czeka Cię długa droga, dlatego należy wziąć też pod uwagę komfort podróżowania. Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy zestawienie kilku metod transportu, dzięki którym możesz dostać się do docelowego miasta. Przedstawimy Ci wady i zalety poszczególnych środków, a także zwrócimy uwagę na koszty, z jakimi możesz się liczyć w przypadku każdego z nich.

 • Zawody na które jest zapotrzebowanie na rynku pracy

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jednym z najlepszych sposobów na szybkie zarobienie pokaźnej sumy pieniędzy, jest wyjazd zarobkowy za granicę. Wśród najczęściej wybieranych lokalizacji są Wyspy Brytyjskie. Anglia lub Szkocja są świetnymi miejscami, w których nie tylko można dobrze zarobić, ale również poznać tamtejszą kulturę i, co równie ważne – podszlifować swój język. Niezależnie bowiem od perspektyw, jakie przed sobą stawiasz – język angielski przyda Ci się wszędzie.

 • Na ile dni wolnego można liczyć na święta Bożego Narodzenia 2016?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym każdy chce spotkać się ze swoją rodziną i radośnie spędzić ten okres. Na szczęście, zazwyczaj większość z nas ma wtedy wolne i może to właśnie zrobić. Na pewno jednak zastanawiacie się, jak to wszystko wygląda w Anglii. Wielu naszych rodaków myśli, że wykonywanie zadań na przykład w charakterze opiekunki osób starszych jest jednoznaczne z tym, że święta Bożego Narodzenia są również spędzane w pracy. Jak to jednak jest w rzeczywistości? Na ile dni wolnego w czasie tego świątecznego okresu mogą liczyć osoby, które zatrudnione są w tym państwie? Zapraszamy zatem do lektury.

 • Wybierz kategorię, która Cię interesuje
  • Co oznacza skrót "NIN" ?

   Skrót “NIN” po rozwinięciu brzmi National Insurance Number.

  • Co to jest National Insurance Number i czemu sluży?

   National Insurance Number to numer ubezpieczenia społecznego, który jednorazowo i bezpłatnie przyznawany jest przez Departament of Social Security (DSS). Numer NIN to wymóg konieczny przy podejmowaniu legalnej pracy dla wielu pracodawców.

  • Czy będę ubezpieczony?

   Tak. Każda osoba pracująca legalnie w Wielkiej Brytanii jest ubezpieczona, ma prawo do opieki medycznej i innych świadczeń. Ubezpieczenie obowiązuje jedynie w okresie zatrudnienia.racy.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij