Blog

 • Praca i nauka

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Decydując się na pracę w Wielkiej Brytanii, przede wszystkim, bierzemy pod uwagę zarobki, warunki wyżywienia i zakwaterowania. To zrozumiałe.

 • Różnice kulturowe Anglia-Polska

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wybierając się do pracy w Anglii, musimy pamiętać, że pokonujemy nie tylko granicę lądową czy językową, ale przede wszystkim kulturową. Nawet osoba biegle posługująca się angielskim może mieć problem ze zrozumieniem zachowań i odpowiedzi Brytyjczyków.

 • Skarby Dorchester

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii bywa męcząca dla przyjezdnych i dlatego czasem dobrze jest się wyrwać i zwiedzić coś interesującego.

 • Praktyka języka to nie wszystko

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jest wiele przyczyn, dlaczego młodzi ludzie decydują się na pracę w hotelach w Anglii. Pierwszy, oczywiście, ma wymiar finansowy.  Zarobić na studia, mieszkanie, podróże i tak dalej. Każdego motywuje co innego.  Praca w Anglii wciąż daje takie możliwości.

 • Pracuj i zwiedzaj!

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby decydujące się na prace w Wielkiej Brytanii mogą nie tylko odłożyć trochę pieniędzy, ale mają okazję zwiedzić jeden z najbardziej niezwykłych krajów na świecie.

 • Praca w branży hotelarskiej

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jeśli interesujesz się hotelarstwem lub jesteś świeżo upieczonym absolwentem turystyki to praca w hotelach w Anglii może okazać się dla ciebie ważnym elementem w zrozumieniu tej branży.

 • Nowe Royal Baby w Londynie

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  W ostatnich dniach cała Wielka Brytania, zarówno Anglicy jak i obcokrajowcy, którzy przyjechali do pracy w Anglii żyją narodzeniem nowego Royal Baby. Meghan Markle urodziła syna Archiego, który jest siódmy w kolejce do objęcia tron.

 • Kilka ciekawostek o księciu Karolu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Każda osoba, która mieszka i pracuje w Anglii musi znać postać Księcia Karola – następcy brytyjskiego tronu. Przyjrzyjmy się nieco bliżej osobie, która od ponad pięćdziesięciu lat czeka na szansę stać monarchą Zjednoczonego Królestwa.

 • Czy wiesz, że…

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Ogólnie przyjęto postrzegać Wielką Brytanię jak kraj anglojęzyczny, co niewątpliwie jest prawdą, ale należy zwrócić uwagę na fakt, że oprócz angielskiego na Wyspach funkcjonują jeszcze walijski, irlandzki i języki szkockie. Ich celtyckie pochodzenie sprawia, że są cennym obiektem badań językoznawców i nawet Tolkien wykorzystał ich niezwykłość w budowaniu historii Śródziemia.

 • Brexit, czyli kruche porozumienie brytyjskiego rządu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Kilka dni temu Theresa May ogłosiła robocze porozumienie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jak się później okazało, roboczy, 500-stronicowy dokument został zaakceptowany przez rząd i Theresa May nie zamierza wprowadzać w nim żadnych zmian.  Jakie są kluczowe punkty tego dokumentu i jaki wpływ mogą mieć na mieszkających w Wielkiej Brytanii Polaków?

 • Czy wiesz, że...część 2

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Dziś chyba nie ma osoby w Polsce, która sama by nie pracowała za granicą lub zna osobę, która pracowała - kogoś z rodzeństwa, wujka, kuzyna lub przyjaciela.

 • Czy warto pracować w hotelu w Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Po ogłoszeniu przez Londyn o wyjściu z Unii Europejskiej wielu zaczęło się zastanawiać co dalej z Polakami pracującymi w Wielkiej Brytanii. Odpowiedź na dziś – nic się szczególnego nie dzieje. Nie zwracając uwagi na szum medialny wokół Brexitu wielu z naszych rodaków decyduje się na pracę w Anglii. Dużą popularnością wciąż się cieszy praca w hotelach i właśnie temu zajęciu przyjrzymy się nieco bliżej

 • Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak ludzie spędzają czas po pracy w Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Anglicy mają dwa sposoby na wypoczynek i odstresowanie się po pracy – wypić w pubie albo popracować w ogrodzie

 • Angielskie krany

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby wyjeżdzające do pracy w Anglii muszą być gotowe na pewien dyskomfort. Anglicy rzadko używają jednego kranu, który łączy zimną i gorącą wodę. Niby nic nadzwyczajnego, ale jednak po pewnym czasie może naprawdę drażnić.

 • Dekoracje bożonarodzeniowe w Anglii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Któż z nas oglądając amerykańskie lub brytyjskie filmy o tematyce bożonarodzeniowej nie zachwycał się pięknie oświetlonym I udekorowanymi domami. Iluminacje świetlne cieszą oczy na każdym kroku tworząc niesamowitą atmosferę Świąt.

 • Gdzie odpoczywają Anglicy?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wielkimi krokami zbliża się lato i dlatego warto napisać o tym, dokąd podróżują brytyjczycy w trakcie wakacji. Praca w Anglii, nawet  najbardziej satysfakcjonująca, bywa męcząca i dobrze jest oderwać się od codziennej rutyny i po prostu wyjechać. Według statystyk przeciętny brytyjczyk wydaje na swój letni urlop 2579 euro.

 • Dlaczego lewą stroną?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby dla których praca w Anglii była spełnieniem marzeń lub koniecznością musza pamiętać o jedynej bardzo ważnej rzeczy, która pozwoli uniknąć wypadkowi już w pierwszym dniu pobytu w Wielkiej Brytanii.

 • Dlaczego Polacy pozostają w Wielkiej Brytanii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Po tym jak Wielka Brytania  otworzyła swoje granice wielu Polaków przyjechało na Wyspy by właśnie tam zacząć swoje nowe życie lub po prostu pospacerować ulicami Londynu. Sen o Europie bez kontroli granicznej stał się rzczywistoscia.  A jeszcze przecież na początku nowego milenium trzeba było mieć przy sobie ciemnoniebieski, paskudny paszport i pokazywać go nawet przy kilkugodzinnej wycieczce do Czech.  Niewątpliwie wejście Polski do Unii i Strefy Schengen spowodowało, że świat nigdy nie był tak dostępny dla zwykłych obywateli jak właśnie teraz.

 • Działalność charytatywna rodziny królewskiej

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Królowa  Elżbieta II niewątpliwie jest bardzo zapracowaną osobą  a to dlatego, że wykonuje swoją pracę w Anglii jak i poza jej granicami.  Jak na swój zaawansowany wiek królowa  wciąż posiada wiele obowiązków i nie myśli przechodzić na emeryturę. Należy pamiętać, że oprócz obowiązków państwowych królowa oraz członkowie jej rodziny aktywnie zajmują się dobroczynnością

 • Dzień Świętego Patryka

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Każdy, kto dziś przechadzał się po Londynie lub innych brytyjskich miastach mógł zobaczyć pewien podział społeczny na tych, co tradycyjnie spędzają niedzielę w domu lub w parku i na tych, co głośno świętują najbardziej znane irlandzkie święto, którego popularność już dawno wyszła poza granicę Irlandii. Praca w Anglii i codzienne obcowanie z innymi ludźmi w tym wielokulturowym kraju to szansa zobaczyć jak obchodzony jest Dzień Świętego Patryka. Najbardziej kolorowe i radosne święto Irlandczyków, mimo iż nie jest oficjalnym świętem w Anglii, to jednoczy wszystkich bez względu na pochodzenie. Nawet w Polsce St. Patrick Day staje się coraz bardziej popularny obchodzony w irlandzkich pubach.

 • Wybierz kategorię, która Cię interesuje
  • Co oznacza skrót "NIN" ?

   Skrót “NIN” po rozwinięciu brzmi National Insurance Number.

  • Co to jest National Insurance Number i czemu sluży?

   National Insurance Number to numer ubezpieczenia społecznego, który jednorazowo i bezpłatnie przyznawany jest przez Departament of Social Security (DSS). Numer NIN to wymóg konieczny przy podejmowaniu legalnej pracy dla wielu pracodawców.

  • Czy będę ubezpieczony?

   Tak. Każda osoba pracująca legalnie w Wielkiej Brytanii jest ubezpieczona, ma prawo do opieki medycznej i innych świadczeń. Ubezpieczenie obowiązuje jedynie w okresie zatrudnienia.racy.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij