Blog

 • Jak nie dać się chorobie - czyli jak się odnaleźć w angielskiej pogodzie?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  O angielskiej pogodzie pojawiło się naprawdę wiele mitów, które nie do końca odzwierciedlają aktualną sytuację. Przebywam na Wyspach Brytyjskich już kilka lat, dlatego postanowiłem się z Wami podzielić wiedzą na ten temat. Podpowiem także co zrobić, aby specyficzne warunki atmosferyczne panujące w tym rejonie nie dawały się zbyt mocno we znaki, przez co wizyty u tutejszych doktorów będą naprawdę bardzo rzadkie.

 • Dni wolne od pracy w Wielkiej Brytanii w 2016 roku!

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Dni wolne od pracy to dla każdego człowieka szansa na odpoczęcie od wykonywanych codziennie obowiązków oraz możliwość naładowania akumulatorów. Każdy chciałby, aby było ich jak najwięcej. Jak pod tym względem wypadają Wyspy Brytyjskie i ile będziemy mieć dni wolnych w ciągu przyszłego roku kalendarzowego? O tym w poniższym wpisie.

 • Wykorzystanie potencjału imigrantów na Wyspach

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Coraz więcej Polaków decyduje się na emigrację zarobkową. Wyjeżdżają oni bardzo często do Wielkiej Brytanii, ponieważ mogą tam zarobić dużo większe pieniądze, niż w naszym kraju i znacząco zwiększyć poziom swojego życia. W jakim jednak stopniu rynek na Wyspach wykorzystuje potencjał i kwalifikacje imigrantów? Postanowiliśmy to sprawdzić.

 • Anglia - raj dla pracowników?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  W Polsce od dawna utrzymuje się naprawdę wysoki poziom bezrobocia. Moje trudności ze znalezieniem pracy nie wzięły się więc znikąd. Do pewnego momentu wszystko układało się świetnie – stała praca, do tego całkiem przyzwoita pensja. Sytuacja zmieniła się jednak, kiedy szef postanowił zmniejszyć koszty zatrudnienia. I niestety to ja zostałem zwolniony. Zamiast jednak załamywać ręce, postanowiłem działać.

 • Nowy Rok - czy to dobry czas na wyjazd?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wielkimi krokami zbliżają się do nas święta Bożego Narodzenia. Tuż po nich nadchodzi Nowy Rok – czas niezwykły. Nie tylko budzimy się rok starsi, ale również rozpoczynamy kolejny, nowy rozdział w naszym życiu. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy nie jest to dobry czas na to, aby wyjechać do Anglii w poszukiwaniu pracy. Spróbujmy znaleźć odpowiedź na to pytanie.

 • Kiedy można dostać mandat na Wyspach?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wyjazd do Wielkiej Brytanii to dla wielu osób spełnienie marzeń. Anglia jawi się nam jako istny raj, w którym każdy ma szansę na znalezienie pracy. Początkowo Polacy, którzy zdecydowali się tam przenieść swoje życie, korzystają z komunikacji publicznej. Z czasem jednak przesiadają się do własnych samochodów, co istotnie ułatwia im życie.

 • Jakie ubezpieczenia warto wykupić przed wyjazdem?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wielka Brytania od lat cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków, którzy chcą zmienić miejsce zamieszkania i znaleźć dobrze płatną pracę. Wyjeżdżają tu zarówno kobiety, jak i mężczyźni, młodzi, jak i ci nieco starsi. Niezależnie jednak od tego, ko decyduje się na emigrację na Wyspy, powinien pamiętać o wykupieniu określonych rodzajów ubezpieczeń.

 • Dla kogo brytyjska emerytura?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Większość osób wyjeżdżających do Wielkiej Brytanii liczy na to, że emigracja okaże się udana. Nie planują oni wracać do kraju, a w perspektywie mają brytyjską emeryturę. Kto może na nią liczyć? Jakie są zasady jej przyznawania? Czy brytyjska emerytura to naprawdę dobry wybór?

 • Jak zaaklimatyzować się w Wielkiej Brytanii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wielka Brytania to odmienna kultura, inne zwyczaje, tradycje, język. Osoby, które zdecydowały się na przyjazd tutaj za pracą mogą mieć więc spore trudności z zaaklimatyzowaniem się. Jak ułatwić sobie ten proces? Na co stawiać i o czym pamiętać, aby przebiegał on sprawnie, płynnie i wiązał się z jak najmniejszym stresem?

 • Na jaką pracę można liczyć, mając wyższe wykształcenie?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wyjazd do Anglii to dla wielu osób jedyna szansa na znalezienie pracy. Wyspy jawią się Polakom jako istny raj. Okazuje się, że na pracę mogą liczyć tutaj nie tylko osoby bez wykształcenie, ale również ci, którzy mają za sobą studia wyższe. Jaką pracę mogą podjąć? Co Anglia ma im do zaoferowania?

 • 5 sposobów na spędzenie polsko-angielskich świąt Bożego Narodzenia

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wiele osób zdecydowało się na wyjazd do Anglii w celu poszukiwania zatrudnienia. Ci, którym się udało, nie zawsze mogą przyjechać do kraju na święta Bożego Narodzenia. Nie oznacza to jednak, że nie mają szansy na spędzenie miłych, ciepłych chwil. Jak spędzić polskie – angielskie Święta Bożego Narodzenia?

 • Wiarygodna agencja pracy

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wyjeżdżając do pracy niektórzy decydują się na samodzielną podróż, ale o wiele rozsądniej i bezpieczniej jest skorzystać z pośrednictwa agencji pracy. Jak wybrać dobrą agencję? Skąd wiedzieć, że to właśnie ta agencja z pewnością nam pomoże? Spróbujmy odpowiedzieć.

 • Czy polskie prawo jazdy przydaje się za granicą?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jesteś już w Anglii czy dopiero zamierzasz do niej pojechać? Co z Twoim polskim prawem jazdy? Czy jest ważne? Czy się przydaje? Czy wreszcie: warto je w ogóle ze sobą zabierać?

 • Jak założyć konto w Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Podjąłeś decyzję o wyjeździe. Zbierasz podstawowe informacje o Wielkiej Brytanii, by jak najszybciej tam się odnaleźć. Z czasem z pewnością pojawi się potrzeba założenia konta osobistego, przecież będziesz zarabiać! Jak to zrobić i o czym pamiętać? Spróbujemy odpowiedzieć.

 • Jak rozliczyć się z Urzędem Skarbowym?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Wielkiej Brytanii to nie tylko przyjemność zarabiania i poznawania nowych ludzi. To tez obowiązki. Jednym z nich jest rozliczenie się z urzędem skarbowym. Gdzie dokonujemy rozliczenia? Do kiedy mamy na to czas? Co wtedy, kiedy pojawiają się jakieś wątpliwości? Spróbujemy jak najdokładniej odpowiedzieć na te pytania.

 • Anglia = wiele kultur - jak sobie z tym poradzić?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wielokulturowość to złożone pojęcie odnoszące się przede wszystkim do krajów wysokorozwiniętych, mocno uprzemysłowionych, w których obok siebie żyją, mieszkają i pracują ludzie wywodzący się z różnych narodowości i mniejszości etnicznych. Co więcej, pielęgnują oni swoje zwyczaje i kulturę, podkreślając w ten sposób swoją odmienność.

 • Karta EKUZ - jakie daje możliwości?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wybierając się do Wielkiej Brytanii w celu podjęcia pracy zarobkowej, warto wyrobić kartę EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest dokumentem, potwierdzającym posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego. Upoważnia osoby ją posiadające, do korzystania z bezpłatnej, państwowej opieki zdrowotnej we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

 • Które dokumenty warto przetłumaczyć, by nie mieć problemów w poszukiwaniu pracy w Wielkiej Brytanii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Staranie się o pracę za granicą wymaga od nas przygotowania. Rynek pracy w Wielkiej Brytanii jest bardzo atrakcyjny dla Polaków, z tego względu tak duża część naszych rodaków wybiera ten kraj, jako miejsce życia. Narodowy Urząd Statystyczny w Wielkiej Brytanii podał, że w roku 2014 przybyło na wyspy 35 tysięcy obywateli naszego kraju. Część z nich będzie szukać pracy. Warto wiedzieć, jakie dokumenty są potrzebne i jakie warto przetłumaczyć.

 • Jedziesz od pracy? Kto zapłaci za Twój przejazd do Anglii?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wysokie bezrobocie w Polsce sprawiło, że coraz więcej osób decyduje się na wyjazd do pracy poza granice naszego kraju. Największą popularnością od lat cieszy się Anglia, która daje niemalże nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o pracę w gastronomii i budownictwie. Na zatrudnienie mogą liczyć tutaj również specjaliści. Czasem warunkiem jest znajomość języka angielskiego. A Jak wygląda kwestia opłaty za przejazd?

 • Czy 1 funt = 1 złoty? Czyli o zarobkach część pierwsza.

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wejście Polski do struktur Unii Europejskiej, było jednym z najważniejszych rozdziałów współczesnej historii naszego państwa. Wraz z tym wydarzeniem, rozpoczął się okres intensywnej emigracji zarobkowej rodaków. 1 maja 2004 roku, otworzyły się nowe możliwości na zagranicznych rynkach pracy. Wielka Brytania, Irlandia i Szwecja, postanowiły nie korzystać z okresów przejściowych i otworzyć swoje granice przed obywatelami państw, które w tym czasie dołączyły do UE. Tysiące Polaków, ruszyło do Anglii w poszukiwaniu legalnej, dobrze płatnej pracy. Zważywszy, że tamtejszy rynek był bardzo chłonny, o zatrudnienie nie było trudno, a najniższe zarobki, kilkukrotnie przewyższały te w Polsce. Jak z perspektywy czasu wyglądają dochody przeciętnego Polaka, emigranta, pracującego i mieszkającego w Wielkiej Brytanii? Czy zarobki w funtach pozwalają na komfortowe życie, a co więcej, czy można je przyrównać do tych w złotówkach?

 • Wybierz kategorię, która Cię interesuje
  • Co oznacza skrót "NIN" ?

   Skrót “NIN” po rozwinięciu brzmi National Insurance Number.

  • Co to jest National Insurance Number i czemu sluży?

   National Insurance Number to numer ubezpieczenia społecznego, który jednorazowo i bezpłatnie przyznawany jest przez Departament of Social Security (DSS). Numer NIN to wymóg konieczny przy podejmowaniu legalnej pracy dla wielu pracodawców.

  • Czy będę ubezpieczony?

   Tak. Każda osoba pracująca legalnie w Wielkiej Brytanii jest ubezpieczona, ma prawo do opieki medycznej i innych świadczeń. Ubezpieczenie obowiązuje jedynie w okresie zatrudnienia.racy.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij