Blog

 • Zając wielkanocny

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jeśli fascynuje cię kultura innych krajów to nie zapomnij, że praca w Anglii, to okazja zobaczyć jak świętuje się w tym kraju Wielkanoc

 • Kilka faktów o Anglii, o których mogłeś nie wiedzieć

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jeśli wybierasz się do pracy w Anglii to warto zwrócić uwagę na niektóre cechy tego kraju, które różnią się od naszych

 • Kilka ciekawostek o księciu Karolu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Każda osoba, która mieszka i pracuje w Anglii musi znać postać Księcia Karola – następcy brytyjskiego tronu. Przyjrzyjmy się nieco bliżej osobie, która od ponad pięćdziesięciu lat czeka na szansę stać monarchą Zjednoczonego Królestwa.

 • Miasto Swindon

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii bywa męcząca dla przyjezdnych i dlatego czasem dobrze jest się wyrwać i zwiedzić coś interesującego.

 • Wyjątkowe oceanaria Wielkiej Brytanii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii pozwala zwiedzać miejsca, które próżno szukać w naszym kraju. Wiadomo, co kraj to obyczaj, no i oczywiście, bogactwa naturalne i architektura. A ponieważ Wielka Brytania jest wyspa to posiada również wyjątkowe oceanaria, które  są bardzo dobrym rozwiązaniem na spędzenie wolnego czasu zarówno w upalne dni jak i te bardziej deszczowe. Czym mogą się pochwalić największe z nich?

 • Dlaczego Wielka Brytania?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Bardzo łatwo jest znaleźć pracę za granicą. Internet pełen jest ofert pracy w różnych krajach Europy. Jednakże to, co zwraca uwagę przy przeglądaniu takich ofert to fakt, że w większości dotyczą one pracy fizycznej na polu lub przy produkcji.

 • Co czytają Brytyjczycy?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jak spędzić czas wolny od pracy w Anglii? Dla niektórych może to być czas spędzony z rodziną lub znajomymi w pubie. Dla tych jednak, co cenią sobie prywatnosc i ciszę, mogą odpocząć przy dobrej książce. A co czyta się w Anglii?

 • Chrzciny w rodzinie królewskiej

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby pracujące w Anglii znów miały okazję do świętowania za sprawą brytyjskiej rodziny królewskiej. 

 • Urodziny Księcia Filipa

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  W ostatnich dniach wszyscy Polacy pracujący w Anglii mieli okazję być świadkami dość ważnego wydarzenia dla wszystkich Brytyjczyków.

 • Brytyjskie kolonie

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii od zaraz to świetna okazja, żeby dowiedzieć się więcej o wspanialej historii tego kraju. Do dzis Wielka Brytania kojarzona jest z jej rozległymi koloniami. Jak to się stało, ze największe mocarstwo w historii świata, które przez sto lat nie miało w sobie równych, utraciło swoja dominującą pozycje na arenie międzynarodowej?

 • Co jedzą Anglicy?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Każdy kraj na świecie wyróżnia się swoją narodową kuchnią. Najbardziej znana jest kuchnia francuska, włoska czy chińska. A co z kuchnią angielską? Na co mogą liczyć Polacy wyjeżdżający do pracy w Anglii?

 • Co skrywa Coventry?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Coventry - to miasto o bogatej i skomplikowanej historii, znajduje się w hrabstwie West Midlands. Przyjeżdżają tu turyści, kierując się różnymi powodami: dotknać ruin starożytnych katedr, cieszyć się blaskiem kościelnych średniowiecznych łuków, poczuć ducha patriotyzmu przy tablicy pamiątkowej w muzeum lotnictwa.

 • Co warto zobaczyć w Norwich?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  W Anglii jest wiele interesujących miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest miasto Norwich

 • Co warto zobaczyć w Ipswich?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

   

  W Anglii jest wiele interesujących miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest miasto Ipswich.

 • Tower of London symbol Londynu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Bez wątpienia, każdy, kto planuje zwiedzanie Londynu na pewno słyszał o Londyńskim Tower (Tower of London), bo jest to jedna z najstarszych twierdz w Anglii, która ma swoją wielowiekową historię. Budowla była królewską rezydencją, więzieniem, zoo, muzeum i nawet królewskim obserwatorium. Jest to symbol Londynu i dlatego, jeśli wyjeżdżasz do pracy w Anglii, to warto co nie co wiedziec o tym zabytku.

 • Brexit, czyli kruche porozumienie brytyjskiego rządu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Kilka dni temu Theresa May ogłosiła robocze porozumienie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jak się później okazało, roboczy, 500-stronicowy dokument został zaakceptowany przez rząd i Theresa May nie zamierza wprowadzać w nim żadnych zmian.  Jakie są kluczowe punkty tego dokumentu i jaki wpływ mogą mieć na mieszkających w Wielkiej Brytanii Polaków?

 • Wielka Brytania zmienia premiera

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Theresa May odchodzi ze stanowiska  premiera Wielkiej Brytanii.  Druga kobieta w historii na tym stanowisku nie poradziła sobie z postawionym przed nią zadaniem.

 • Сo kryje Stroud

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Stroud to miasto z rynkiem w hrabstwie Gloucestershire, z liczbą ludności około 13 tysięcy osób z przewagą rdzennych brytyjczyków (ponad 98% ludności miasta).

 • 5 przyczyn do odwiedzenia Liverpoolu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Liverpool jest jednym z najpiękniejszych miast brytyjskich, które rozciąga się na wybrzeżu Anglii, w ujściu rzeki Mersey. To miasto z żywą atmosferą i bogatym dziedzictwem kulturowym. Podróż  do miasta na zawsze pozostanie w twojej pamięci. Wsiadając do pociągu w Londynie  już po dwóch godzinach będziesz w hrabstwie Merseyside, gdzie leży Liverpool — z gościnnymi mieszkańcami i przepięknymi miejscami, wśród których — budowle portowe znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

 • 5 najczęstszych przyczyn emigracji zarobkowej

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Według ogólnie dostępnych badań to właśnie Wielka Brytania cieszy się największą popularnością wśród Polaków, decydujących się na pracę za granicą. W dużej mierze są to osoby młode, studenci lub absolwenci. I choć odsetek osób wyjeżdżających za granicę spadł w porównaniu do ubiegłych lat to i tak dość sporo osób myśli o emigracji, na przykład do Wielkiej Brytanii. Jakie są najczęstsze przyczyny?

 • Wybierz kategorię, która Cię interesuje
  • Co oznacza skrót "NIN" ?

   Skrót “NIN” po rozwinięciu brzmi National Insurance Number.

  • Co to jest National Insurance Number i czemu sluży?

   National Insurance Number to numer ubezpieczenia społecznego, który jednorazowo i bezpłatnie przyznawany jest przez Departament of Social Security (DSS). Numer NIN to wymóg konieczny przy podejmowaniu legalnej pracy dla wielu pracodawców.

  • Czy będę ubezpieczony?

   Tak. Każda osoba pracująca legalnie w Wielkiej Brytanii jest ubezpieczona, ma prawo do opieki medycznej i innych świadczeń. Ubezpieczenie obowiązuje jedynie w okresie zatrudnienia.racy.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2019
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij