Blog

 • Wielka Brytania zmienia premiera

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Theresa May odchodzi ze stanowiska  premiera Wielkiej Brytanii.  Druga kobieta w historii na tym stanowisku nie poradziła sobie z postawionym przed nią zadaniem.

 • Wycieczka do Bedford

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii bywa męcząca dla przyjezdnych i dlatego czasem dobrze jest się wyrwać i zwiedzić coś interesującego.

 • Urodziny Księcia Filipa

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  W ostatnich dniach wszyscy Polacy pracujący w Anglii mieli okazję być świadkami dość ważnego wydarzenia dla wszystkich Brytyjczyków.

 • Tower of London symbol Londynu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Bez wątpienia, każdy, kto planuje zwiedzanie Londynu na pewno słyszał o Londyńskim Tower (Tower of London), bo jest to jedna z najstarszych twierdz w Anglii, która ma swoją wielowiekową historię. Budowla była królewską rezydencją, więzieniem, zoo, muzeum i nawet królewskim obserwatorium. Jest to symbol Londynu i dlatego, jeśli wyjeżdżasz do pracy w Anglii, to warto co nie co wiedziec o tym zabytku.

 • Tamiza – z czego słynie największa rzeka Londynu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Tamiza – jedna z najważniejszych brytyjskich rzek, o której można usłyszeć od turystów,  zwykłych mieszkańców, a także natknąć się na różne wzmianki w literaturze. Długość Tamizy wynosi 334 km, przy tak szerokim korycie rzeka praktycznie nigdy nie zamarza, tylko jeśli londyńska zima będzie naprawdę surowa. Po wodach tej rzeki pływają różne statki i barki, Tamiza łączy się z innymi kanałami wodnymi  i dlatego jest często wykorzystywana do transportu  różnego rodzaju ładunków.

 • Wycieczka do Falmouth

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:
 • Wyjątkowe oceanaria Wielkiej Brytanii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii pozwala zwiedzać miejsca, które próżno szukać w naszym kraju. Wiadomo, co kraj to obyczaj, no i oczywiście, bogactwa naturalne i architektura. A ponieważ Wielka Brytania jest wyspa to posiada również wyjątkowe oceanaria, które  są bardzo dobrym rozwiązaniem na spędzenie wolnego czasu zarówno w upalne dni jak i te bardziej deszczowe. Czym mogą się pochwalić największe z nich?

 • Сo kryje Cheltenham?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Cheltenham to angielski kurort, z liczbą ludności siegajaca 120 tysięcy osób, w hrabstwie Gloucestershire w Anglii.

 • Сo kryje Stroud

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Stroud to miasto z rynkiem w hrabstwie Gloucestershire, z liczbą ludności około 13 tysięcy osób z przewagą rdzennych brytyjczyków (ponad 98% ludności miasta).

 • Żelazna Dama brytyjskiej polityki

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  W historii Wielkiej Brytanii było wiele osobistości, które wpłynęły na rozwój tego kraju. Wśród nich niewątpliwie należy podkreślić rolę Margaret Thatcher, której praca dla Anglii szła w parze z prawdziwym oddaniem dla swojej misji.

 • Zając wielkanocny

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Jeśli fascynuje cię kultura innych krajów to nie zapomnij, że praca w Anglii, to okazja zobaczyć jak świętuje się w tym kraju Wielkanoc

 • York skarb brytyjskiej architektury

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Mówiąc o brytyjskich miastach, nie można nie wspomnieć o ich wyjątkowości z punktu widzenia architektury. York –  jest właśnie tego przykładem. To miasto to perła angielskiej architektury. Praca w Anglii  to świetna okazja, żeby zagłębić się w codzienność tego miasta.

 • Tajemniczy pałac Buckingham

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii to świetna okazja do odwiedzenia Londynu. Nawet jeśli pracujemy w innej części kraju, to z pewnością znajdziemy dogodne połączenia autobusowe lub kolejowe ze stolicą. Londyn po prostu trzeba zobaczyć!

 • Szczyt Unii w sprawie Brexitu

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Osoby szukające pracy w Anglii od zaraz mogą trochę odetchnąć z ulgą. Zwołany przez przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska nadzwyczajny szczyt w Brukseli przyniósł dobre wieści. Kraje czlonkowkie UE przyjęły porozumienie ws. Brexitu zaproponowane przez Wielką Brytanię.

 • Jak reagujemy, gdy słyszymy "praca do zaraz"?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Każda osoba poszukująca pracy nie raz widziała ogłoszenia oferujące pracę „od zaraz”. Zazwyczaj  w takich ofertach doszukujemy się jakiegoś „haczyka” lub podstępu. To zrozumiałe.  Samo sformułowanie kojarzy nam się z czymś nagłym, rewolucyjnym na co nie byliśmy gotowi i dlatego wywołuje obawy. Jak to „od zaraz”? Człowiek potrzebuje  czasu na podjęcie decyzji i jeśli oferta jest dość skąpo przedstawiona to wolimy nie ryzykować i szukamy czegoś innego. Typowy mechanizm obronny.

 • Pierścień Tamizy

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Oprócz żeglugi, Tamiza – to rzeka z dobrze rozwiniętą komunikacją miejską. Przepływają tędy oryginalne rzeczne tramwaje i łodzie, a także odbywa się transport turystyczny. A  w 2012 roku, z okazji Igrzysk Olimpijskich, nad Tamizą pociągnięto nowoczesną kolejką linową, z której roztacza się wspaniała panorama na okolice. Część transportu wykorzystywana jest wyłącznie w celach turystycznych i rozrywkowych, a  drugą część stanowi standardowy transport publiczny, który zastępuje mieszkańcom autobusy lub londyńskie taksówki. Jest to chyba jedyny tak szeroko rozwinięty trasport, dzięki któremu można dojechać do pracy w Anglii.

 • Parki narodowe w Anglii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Wielka Brytania od dawna słynie z przepięknych krajobrazów – na południu — doliny, góry, jeziora, na północy –  gęste lasy i słodkowodne akweny, które nazywa się często lochami (Loch Ness, Loch Lomond, itp.). Nic dziwnego, że na terenie kraju powstała  taka liczba parków narodowych.

 • Opiekunka osób starszych – praca czy poświęcenie?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Europa się starzeje.  I to dosłownie. Można to zaobserwować na przykładzie debat społecznych w poszczególnych krajach Wspólnoty odnośnie wieku emerytalnego. 

  Racjonalnym zatem wydaje się pojawienie na portalach ogłoszeniowych wielu ofert pracy związanych właśnie z opieką nad osobą starszą.

 • Ogrody zoologiczne Wielkiej Brytanii

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Podróże po Wielkiej Brytanii  zawsze gwarantują niezapomniane wrażenia.  Atmosfera tego kraju przyciaga jak magnes nie tylko samych Brytyjczyków, ale przede wszystkim turystów z zagranicy bądź osoby poszukujące pracy w Anglii. Oczywiście, w trakcie wakacji liczba odwiedzających Wyspy znacznie się zwiększa, co może  utrudniać zwiedzanie niektórych miejsc. Ale jeśli mamy juz za sobą zwiedzanie zabytków takich jak most Tower, Big Ben, pałac Buckingham, Baker street lub innych słynnych miejsc to warto pomyśleć o czymś innym i wraz z całą rodziną wybrać się do ogrodu zoologicznego. W Wielkiej Brytanii jest ich naprwde sporo i swoim rozmachem naprwde robią wrażenie.

 • Po co pojechać do Reading?

  Artykuł w katerogii:Dodany dnia:

  Praca w Anglii bywa męcząca dla przyjezdnych I dlatego czasem dobrze jest się wyrwać I zwiedzić coś interesującego.

 • Wybierz kategorię, która Cię interesuje
  • Co oznacza skrót "NIN" ?

   Skrót “NIN” po rozwinięciu brzmi National Insurance Number.

  • Co to jest National Insurance Number i czemu sluży?

   National Insurance Number to numer ubezpieczenia społecznego, który jednorazowo i bezpłatnie przyznawany jest przez Departament of Social Security (DSS). Numer NIN to wymóg konieczny przy podejmowaniu legalnej pracy dla wielu pracodawców.

  • Czy będę ubezpieczony?

   Tak. Każda osoba pracująca legalnie w Wielkiej Brytanii jest ubezpieczona, ma prawo do opieki medycznej i innych świadczeń. Ubezpieczenie obowiązuje jedynie w okresie zatrudnienia.racy.

Infolinia: Infolinia0048 57 47 01 284 Zadzwon do nasZadzwoń do nas 

Copyright by Cekal.pl / All rights reserved © 2021
grafiqa.plScript logo
instagram
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij